Tas var skart arī tautiešus! Lielbritānijā apsver noteikt 1000 mārciņu nodevu ES viesstrādniekiem

1 komentārs

Latvieši, lietuvieši un citi Eiropas Savienības valstu viesstrādnieki Lielbritānijā varētu tikt pielīdzināti pārējo pasaules valstu pilsoņiem, par kuru nodarbināšanu uzņēmējiem būs jāmaksā gada nodeva 1000 mārciņu apmērā par katru darbinieku. Lēmums gan vēl nav pieņemts, un, ja stāsies spēkā, tad tikai pēc britu izstāšanās no bloka. Masveida latviešu reemigrāciju šāds lēmums gan, visticamāk, neizraisītu, drīzāk aizvien vairāk tautieši izvēlētos pieņemt Lielbritānijas pilsonību.

Ar ideju par Eiropas Savienības viesstrādnieku aplikšanu ar īpašu nodevu klajā nācis Lielbritānijas imigrācijas ministrs Roberts Gudvils, kurš šādu iespēju vakar apsprieda Lordu palātas komitejā. Jau no aprīļa 1000 mārciņu nodeva tiks piemērota ārzemju darbiniekiem, kas nav bloka sastāvā. Pēc “Brexit” īstenošanas šāda pati kārtība varētu tikt attiecināta arī uz eiropiešiem. Pagaidām gan plaša atbalsta šādai iecerei nav.

SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis vienlaikus ir pārliecināts, ka milzīgu reemigrācijas vilni šīs nodevas ieviešana neraisītu, vienlaikus, pēc “Brexit”, daudzi latvieši varētu atgriezties.

Jāpiebilst, ka 1000 mārciņu gada nodeva visvairāk ietekmētu iebraucējus – mazkvalificētā darba darītājus. Šobrīd aptuveni 44% Britu salās strādājošo nemaksā ienākumu nodokli, jo pelna mazāk par politiķu noteikto slieksni. Ieviešot nodevu, uzņēmēji meklētu iespējas darbā pieņemt vietējo darbaspēku.

1 komentārs