Komentāri
“Tas nav nekas vairāk kā kopīga fotogrāfēšanās!” Pasaulē analizē Trampa un Čenuna tikšanos
Foto: AP / LETA

Kamēr daļa pasaules valstu 12. jūnijā notikušo vēsturisko Ziemeļkorejas un ASV samitu vērtē kā soli uz priekšu starptautiskā miera garantēšanai, tikpat liela daļa aicina neizdarīt pāragrus secinājumus par ieguvumiem.

Tikšanās, kas noslēdzās ar solījumu līmenī parakstītu vienošanos izsaukusi asu kritiku cilvēktiesību organizāciju starpā.

“ASV ir brīvās pasaules līderis. Kā šāds līderis var atbalstīt režīmu, kas izdara tādus noziegumus pret cilvēci? Represijas, cenzūra un masu slaktiņi, šīs visas zvērības ir pierādītas, bet joprojām cilvēktiesības nav iekļautas darbakārtībā,” sašutumu pauž Ziemeļkorejas cilvēktiesību komitejas vadītājs Kregs Skarlato.

“Tas ir satraucoši. Kims ir brutāls diktators, kurš īsteno represijas. Šī daļa sarunās netika apspriesta tāpēc šobrīd varu teikt, ka šī tikšanās nav nekas vairāk kā kopīga fotogrāfēšanās,” uzskata Demokrātu palātas senators Korijs Grubes.

Bažīgi abu valstu vienošanos skatās arī ASV Senāts. “Es ceru, ka viņš saprot, ko dara, un mēs tiešām varam mazināt spriedzi šajā pasaules daļā. Bet es par to neesmu pārliecināts. Un ieteiktu arī citiem neuzticēties visam, ko saka prezidents,” atzīst Republikāņu palātas senators Čārlzs Grislijs.

Tikmēr Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Frederika Mogerīnī atzinīgi vērtē abu valstu tikšanos, norādot, ka tā ir apliecinājums, ka diplomātija un dialogs ir vienīgais ceļš uz priekšu.

Jāpiebilst, ka ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns solījuši, ka šī nav vienīgā tikšanas un uzaicinājuši viens otru vizītē uz savu valsti.

Lasi vēl