Komentāri
Tas ir oficiāli: par seksuālu uzmākšanos Ķelnē visvairāk aizdomās turamo ir tieši no bēgļu vidus
Foto: AFP / EPA / LETA

Interneta komentāros daudz asu vārdu izskan arī par Jaungada naktī Ķelnē piedzīvoto vardarbību un seksuāla rakstura uzbrukumiem. Vācijas policija izmeklēšanā konstatējusi, ka vairāk nekā puse no aizdomās turētajiem ir patvēruma meklētāji.

Policija šobrīd identificējusi 31 aizdomās turēto. Tostarp ir deviņi Alžīrijas, astoņi Marokas, pieci Irānas un četri Sīrijas pilsoņi. Noziegumos bijuši iesaistīti arī divi Vācijas pilsoņi, viens irākietis, viens serbs un viens ASV pilsonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijas iekšlietu ministrija apstiprinājusi, ka lielākā daļa no šobrīd skaidri identificētajiem 32 kriminālnoziegumiem ir vai nu zādzības, vai miesas bojājumu nodarīšana, bet trīs ir seksuāla rakstura uzbrukumi. Pārējo noziegumu apstākļi, kuros kopumā cietušas vairāk nekā 120 sievietes, vēl tiek skaidroti. Policijas arodbiedrības pārstāvis norāda, ka neko tādu nebija iespējams paredzēt iepriekš.

Foto

“Tas netika izziņots ne Facebook, nedz arī tviterī. Tā bija galvenā problēma. Kad tas viss sākās, notikuma vietā bija pārāk maz policistu, lai tiktu galā ar uzbrucējiem, kuri bija gatavi izmantot vardarbību. Taču policistus par to nevar vainot, jo to nebija iespējams prognozēt,” teic Ziemeļreinas-Vestfālenes policistu arodbiedrības vadītājs Arnolds Plikerts.

Kļuvis zināms, ka Ķelnes policijas šefs saistībā ar notikušo pirms termiņa aizsūtīts pensijā. Lēmums par viņa pensionēšanu vēl tiks izskatīts Ziemeļreinas-Vestfālenes valdības sēdē, taču darbā viņš neatgriezīsies.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl