Komentāri
Tas ir oficiāli: ASV prezidenta vēlēšanās uzvar Donalds Tramps
REUTERS/SCANPIX

ASV prezidenta vēlēšanās saspringtā cīņā uzvaru ir nodrošinājis republikāņu izvirzītais kandidāts, miljardieris Donalds Tramps.

Negaidīti nepārliecinoši vairākos štatos, kur bija prognozēts drošs demokrātu pārsvars, startēja Hilarija Klintone, kas ļāva Trampam iegūt tik nozīmīgās elektoru balsis.

Kā zināms, lai uzvarētu ASV prezidenta vēlēšanās, ir nepieciešamas vismaz 270 elektoru balsis un svarīgākais ir balsojums svārstīgajos jeb tā dēvētajos “swing states”. Viens no šādiem štatiem ir Florida, kur Trampam izdevās uzvarēt un iegūt 29 elektoru balsis, un tieši tas deva nozīmīgu artavu kopējā uzvarā.

Kas ir Donalds Tramps?

Trampam ir  70 gadu, viņš dzimis ASV Ņujorkā, ASV. Pirmsvēlēšanu laikā daudz tika runāts par to, ka Tramps, tātad nākamais ASV prezidents, precējies trīs reizes, viņa pašreizējā dzīvesbiedre kopš 2005. gada ir Melnānija, un Trampam ir pieci bērni.

Par izglītību – 1964. gadā viņš pabeidzis Ņujorkas Militāro akadēmiju; 1968. gadā ieguvis bakalaura grādu Pensilvānijas Universitātes Vārtona biznesa skolā.

Pieredze:
1968. gadā pievienojās tēva nekustamā īpašuma firmai, ar ko sāka būvēt savu biznesa impēriju.
1971. gadā pārņēma tēva kompāniju.
1988. gadā sāka izvērst darbību kazino un viesnīcu biznesā.
2004.-2015. gadā vadījis realitātes šovu The Apprentice, filmējies reklāmās, filmās, seriālos, tostarp ”Home Alone” un Sex and The City.

Politiskie uzskati: 1987. gadā sevi pieskaitījis republikāņiem, tad vēlējies kļūt par nelielās Reformu partijas prezidenta kandidātu, vēlāk pieslējās demokrātiem, bet 2009. gadā atgriezās pie republikāņiem.

Interesants fakts: mediji uzskaitījuši, ka Trampa kompānijas pieteikušas bankrotu vismaz četras reizes un miljardierim nācies šķirties no jahtas, lidmašīnas, kā arī daļām kompānijās.

Hobiji: golfs

Turība: vērtējumi atšķiras – 1,4-4,5 miljardu dolāru robežās; pats savu bagātību novērtējis desmit miljardu dolāru apmērā.

Foto: ASV sagaida vēlēšanu rezultātus

Lasi vēl