Tas ir noticis! Katalonija oficiāli pasludinājusi neatkarību

7 komentāri
Tas ir noticis! Katalonija oficiāli pasludinājusi neatkarību

Katalonijas parlaments 27. oktobrī pasludinājis reģiona neatkarību no Spānijas, ziņo pasaules mediji. “Par” nobalsojuši 72 deputāti, bet “pret” – desmit, bet divi – atturējās.

Jāatgādina, ka Pudždemons Katalonijas neatkarību izsludināja jau oktobra sākumā, tomēr uzreiz iesaldēja tās ieviešanu, lai sāktu sarunas ar oficiālo Madridi.

Cilvēki līksmo pēc neatkarības pasludināšanas:

Balsojums par neatkarību Katalonijas parlamentā notika nākamajā dienā pēc tam, kad reģiona premjers Karloss Pudždemons atteicās pakļauties Madrides prasībām sarīkot pirmstermiņa Katalonijas parlamenta vēlēšanas.

Jau ziņojām – ārkārtas vēlēšanas tika uzskatītas par vienu no iespējamajiem risinājumiem strupceļam, kurā Katalonija nonāca pēc 1. oktobra neatkarības referenduma. 92% tā dalībnieku atbalstīja neatkarību, bet citādi domājošie balsojumu boikotēja un Spānijas valdība tautas nobalsošanu neatzina.

Kā atbildi uz Katalonijas neatkarības deklarāciju Madride gatavojas reģionā ieviest tiešo pārvaldi, vēsta meduza.io. Tiek sagaidīts, ka Spānijas Senāts piektdien, 27. oktobrī, atbalstīs šo lēmumu, un tas stāsies spēkā jau no rītdienas.

TOP komentāri

 • Aija Miezite
  +11 +10 -1

  Aija Miezite

  Fonā klausījos. Atgādināja mūsu 4.maija balsošanu. Lai Dievs dod Spānijas varām saprātu un nepieļauj vardarbību!
 • .....
  +4 +3 -1

  .....

  Nu tikai tur viss sāksies....nedomāju vis, ka Spānijas varas vīri palaidīs brīvībā tik treknu kumosu. Droši vien arī NATO atradīs kādu tautas ienaidnieku un mocītāju, lai visu noliktu SAVĀS vietās....lai Dievs žēlīgs vienkāršajai tautai!
 • Bobs
  +1 +1 0

  Bobs

  Nu nu, dumš vai kā? Tāda Katalonija, kā atsevišķi pārvaldīta teritorija tika okupēta/ieņemta 500 gadus atpakaļ. Latvieši pat nesapņoja par savu valsti tajā laikā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl