Komentāri
Tanki, raķetes un karavīru tūkstoši – Krievija 9. maija parādē demonstrē militāro varenību
Foto: LETA/AFP

Maskavā notikušas tradicionālās 9. maija svinības, kuru kulminācija tradicionāli ir militārās varenības izrādīšana. Bez tās neiztika arī šoreiz, un Sarkanā laukuma segumu tricināja gan karavīru zābaki, gan tanku kāpurķēdes.

Parādē piedalījās vairāk nekā 10 000 militārpersonu un 130 militārās tehnikas vienību – tanki, pašgājējlielgabali, bruņumašīnas, kodolieroču un raķešu sistēmas, helikopteri, iznīcinātāji u.c.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Karavīru tūkstošus, gluži kā pēc PSRS laiku militāro parāžu tradīcijām, automobilī apbraukāja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, kura automobilis pēc tam piebrauca pie centrālās tribīnes, kurā atradās Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Savā uzrunā Putins apsveica Krievijas militārpersonas un kara veterānus, kā arī norādīja, ka, pateicoties padomju karavīriem, daudzas tautas ir ieguvušas brīvību.

Kā notika parāde, skaties fotogalerijā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl