“Tallink” lūgs ceļotājus no Tallinas vai Stokholmas uz Somiju uzrādīt negatīvu Covid-19 testu

0 Komentāru
“Tallink” lūgs ceļotājus no Tallinas vai Stokholmas uz Somiju uzrādīt negatīvu Covid-19 testu

No nākamās otrdienas, 23. februāra, līdz turpmākam paziņojumam “Tallink Grupp” lūgs pasažierus, kas dodas uz Somiju, uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu vai ārsta medicīnisko izziņu, kas apstiprina, ka pasažieris ir atveseļojies no koronavīrusa, informē kompānijā.

Jaunā prasība ir ieviesta, ņemot vērā Somijas Veselības inspekcijas stingros norādījumus visām kuģniecības kompānijām, kas veic pasažieru pārvadājumus starp Somiju un kaimiņvalstīm.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem uzņēmums uzskatīs par derīgu vienu no diviem zemāk minētajiem dokumentiem, kuru būs nepieciešams uzrādīt pirms uzkāpšanas uz kuģa, kas dodas uz Somiju. Dokumentu būs nepieciešams uzrādīt uzņēmuma klientu apkalpošanas personālam Tallinas vai Stokholmas ostā, kā arī Somijas robežsardzei un veselības inspekcijas personālam, ierodoties Somijā.

Par derīgiem tiks uzskatīti negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma vai ģimenes ārsta izziņa par saslimšanu un atveseļošanos ar Covid-19 vīrusa izraisīto slimību (pēdējo 6 mēnešu laikā).

Apliecinājumam par negatīvo Covid-19 testa rezultātu jāsatur informācija par pārbaudīto personu un laboratoriju, kas veica testu, testa veikšanas datums (ne agrāk kā 72 stundas pirms uzkāpšanas uz kuģa), testa veids (PCR vai antivielu tests) un testa rezultāts (negatīvs).

Izņēmums – personas, kurām apliecinājums nebūs jāuzrāda, ir bērni līdz 12 gadu vecumam, kuģu apkalpe, personas, kas ceļo uz/no Somijas darba vajadzībām, kravas automašīnu vadītāji, kas veic darba pienākumus un citas svarīgas personas, kuru darba pienākumu veikšana kļūst neiespējama, ievērojot jaunās prasības.

Tāpat dokumenti netiks pieprasīti no personām, kas ar kuģi atgriežas no Somijas un kuri nenokāpa no kuģa Igaunijā vai Zviedrijā.

“Tallink Grupp” valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene

“Jau šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai tiktu ieviestas un ievērotas jaunās prasības no nākamās otrdienas, 23.februāra. Mēs darīsim visu iespējamo, lai palīdzētu un atbalstītu Somijas varas iestādes viņu centienos ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību Somijā. Tajā pat laikā ceram, ka stājoties spēkā jaunām prasībām, Somijas valdība atvieglos šobrīd spēkā esošos ieceļošanas Somijā ierobežojumus, kas tika ieviesti 27. janvārī un ir spēkā līdz 2021. gada 25.februārim, tādējādi uzlabojot to ģimeņu situāciju, kuru dzīve un darbs ir sadalīts vairākās valstīs.”

Tāpat kompānijā atzīmē, ka attiecīgais ir papildu solis Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā. Pārējie, iepriekš ieviestie un šobrīd spēkā esošie ceļošanas ierobežojumi, piemēram, saistītie ar darba braucieniem, paliek spēkā.

Lasi vēl:
0 Komentāru