Tallinā tūkstošiem cilvēku protestē pret karantīnu un vakcināciju

2 komentāri
Tallinā tūkstošiem cilvēku protestē pret karantīnu un vakcināciju
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (AFP/SCANPIX)

Sestdien, 23.oktobrī, Brīvības laukumā, Tallinā notika norisinās demonstrācija pret Covid-19 ierobežojumiem un vakcināciju, vēsta err.ee.

Protesta sākumā Varro Vooglaids cilvēkiem teica, ka protestētāji nav pulcējuši vakcinācijas pretiniekus, bet gan tos, kas iestājas par vakcināciju pēc brīvas izvēles.

Saskaņā ar akcijas vadītāja teikto, protesta mērķis ir, lai valdība pārtrauktu “obligāto vakcināciju” Igaunijā, beigtu dalīt sabiedrību “pēc vakcīnu pasēm” un likt vakcinēties bērniem pret koronavīrusu.

Cilvēki aicināti uz masveida pilsonisko protestu, jo valdības noteiktie “kroņa ierobežojumi nav konstitucionāli”, norāda akcijas īstenotāji.

Demonstrāciju atklāja kaimiņvalstī zināms dziedātājs ar dziesmu “Dawn” (no angļu val. “Rītausma”).

Cilvēku plakātos bija redzami saukļus ar vārdiem “Nē, diktatūrai”, “Mēs pieprasām vakcinācijas brīvību!”, “Apturiet Kaju Kallasu!”, “Cik daudz vakcīnas izraisīto nāves gadījumu ir pieņemami?” un citi.

Vairāku protestētāju mugurā bija redzami apģērbi un rokās karogi ar EKRE simboliku.

Pasākumā situāciju uzraudzīja arī milicijas pašaizsardzības grupas dalībnieki.

Tikmēr turpat esošais restorāns “Pizza Americana” bija spiests slēgt durvis ciet, jo, pēc kompānijas teiktā, daži cilvēki sākuši “terorizēt restorāna viesmīļus par kroņa sertifikāta pieprasīšanu”.

Protesta vidū tika izsaukta ātrā palīdzība, jo kādai vecāka gadagājuma sievietei kļuva slikti.

2 komentāri