Tallinā līdz aprīļa beigām nebūs jāmaksā par bērnudārziem

1 komentārs
Tallinā līdz aprīļa beigām nebūs jāmaksā par bērnudārziem
POSTIMEES / SCANPIX

Tallinā līdz aprīļa beigām nebūs jāmaksā par bērnudārziem, kā arī tiek organizēta siltu brīvpusdienu izsniegšana skolēniem, lai gan skolas pašlaik ir slēgtas jaunā koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanas nolūkā, trešdien paziņojis Igaunijas galvaspilsētas mērs Mihails Kelvarts.

Pēc viņa teiktā, maksa par bēnudārziem tiek atcelta neatkarīgi no tā, vai bērns šobrīd apmeklē bērnudārzu, vai paliek mājās, un šis lēmums pieņemts ar atpakaļejošu datumu – no pirmdienas, 16. marta.

Vienlaikus mērs, kurš ir arī krīzes komitejas vadītājs, atzinis, ka pašvaldība šobrīd nevar prognozēt, kā situācija attīstīsies, un rīkosies atkarībā no turpmākās notikumu gaitas.

Tallinas pašvaldība arī nolēmusi gādāt, lai skolēni ik dienas varētu savā skolā saņemt siltas brīvpusdienas.

Kā iepriekš skaidroja pilsētas vicemērs Vadims Belobrovcevs, daudziem skolēniem šīs skolas pusdienas ir vienīgā siltā ēdienreize dienā, tāpēc krīzes komisija nolēmusi par viņiem parūpēties.

Savukārt Kelvarts norādījis, ka pieprasījums pēc šādas palīdzības nav īpaši augsts un dažās skolās, iespējams, pat tuvs nullei, taču jāņem vērā, ka pieprasījums var augt.

Viņš piebildis, ka ēdināšana nav jāorganizē skolu ēdnīcās, bet izglītības iestādēm jāparūpējas, lai ēdiena izdalīšana skolās tiktu nodrošināta. Skolām par šo iespēju jāinformē ģimenes interneta platformā “eKool” (“e-skola”), savukārt ģimenēm pašām jāsazinās ar skolu, lai ēdienu varētu pasūtīt vajadzīgajā daudzumā.