Talibi sola “amnestēt” līdzšinējā režīma amatpersonas un karavīrus

0 Komentāru
Talibi sola “amnestēt” līdzšinējā režīma amatpersonas un karavīrus
EPA/SCNAPIX

Pirmajā oficiālajā preses konferencē kopš Kabulas krišanas, ko otrdien, 17. augustā, sarīkoja talibi, islāmisti paziņojuši, ka vēlas veidot miermīlīgas attiecības ar citām valstīm un ka sieviešu tiesības tiks ievērotas saskaņā ar islāma tiesībām.

“Mēs nevēlamies nevienu iekšējo vai ārējo ienaidnieku,” uzsvēra grupējuma galvenais runasvīrs Zabihulla Mudžahids.

Grupējuma galvenais runasvīrs piebilda, ka sievietēm tiks ļauts strādāt un mācīties, būt “ļoti aktīvām sabiedrībā, taču islāma ietvaros”.

Talibi necentīsies atriebties bijušajiem karavīriem un prorietumnieciskās valdības amatpersonām, uzsvēra Mudžahids, piebilstot, ka islāmistu grupējums izsludina amnestiju gan bijušajiem Afganistānas valdības bruņoto spēku karavīriem, gan starptautiskā militārā kontingenta afgāņu līgumstrādniekiem un tulkiem.

“Neviens jums nedarīs ko ļaunu, neviens neklauvēs pie jūsu durvīm,” norādīja talibu pārstāvis.

Viņš arī apgalvoja, ka privātie mediji arī turpmāk varēšot saglabāt savu brīvību un neatkarību.

Arī ASV amatpersonas otrdien, 17. augustā, paziņojušas, ka talibi apsolījuši gādāt par drošu iespēju nokļūt lidostā tiem tūkstošiem afgāņu civilpersonu, kas vēlas pamest Afganistānu.

“Talibi mūs informējuši, ka ir gatavi sniegt civilistiem drošu ceļu uz lidostu, un mēs grasāmies turēt viņus pie vārda,” žurnālistiem Baltajā namā pavēstīja padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džeiks Salivans.

Salivans arī pavēstīja, ka Amerikas Savienotās Valstis vada sarunas ar talibiem par ASV pilsoņu evakuācijas un afgāņu bēgļu izvešanas grafiku.
0 Komentāru