Talibi ļauj sievietēm strādāt televīzijā un valdībā

0 Komentāru
Talibi ļauj sievietēm strādāt televīzijā un valdībā
REUTERS/SCANPIX

Varu Afganistānā pārņēmusī kaujinieku kustība “Taliban” atļāvusi sievietēm vadīt televīzijas pārraides un piedalīties nākamās Afganistānas valdības darbā, vēsta arābu mediji, atsaucoties uz talibiem.

Afganistānas telekanāls “TOLOnews” pavēstījis, ka otrdien, 17. augustā, atsācis translāciju un ka raidījumus vada arī sievietes. Pirmdien redakciju ieņēma talibi.

Cilvēktiesību aktīvisti bažījas, ka pēc talibu nākšanas pie varas afgāņu sieviešu tiesības tiks nopietni ierobežotas.

Tā tas bija iepriekšējā posmā, kad no 1996. līdz 2001. gadam Afganistānā pie varas atradās talibi.

Meitenes tad nevarēja mācīties, bet sievietes – strādāt, pārvietoties, ja līdzās nav pavadoņa vīrieša, sabiedrībā atklāt seju, lietot kosmētiku.

Tagad talibi apgalvo, ka sievietes varēs mācīties un strādāt, kā arī patstāvīgi pārvietoties.

Tiesa gan, obligāti būs jāvalkā parandža – tradicionālais musulmaņu apģērbs, kas aizsedz seju.

ANO iepriekš ziņojusi, ka rajonos, ko augusta ofensīvas laikā sagrābuši talibi, nogalinātas sievietes, cilvēktiesību aktīvisti un žurnālisti.

Jau ziņots, ka, Afganistānu atstājot ASV un citu ārvalstu spēkiem, talibi šomēnes sāka ofensīvu, pārņemot savā kontrolē visu valsti un svētdien ieņemot galvaspilsētu Kabulu. Afganistānas prezidents Ašrafs Gani svētdien atstāja valsti.

Lasi vēl – Afganistānas prezidents: Talibi ir uzvarējuši. Es atstāju valsti, lai novērstu plašu asinsizliešanu

Talibu pārstāvji paziņojuši, ka uz līdzšinējās valdības ierēdņiem attieksies amnestija, jaunajā valsts valdībā varēs piedalīties sievietes un citu politisko spēku pārstāvji. “Taliban” līderi arī aizlieguši saviem kaujiniekiem nodarboties ar laupīšanu.

0 Komentāru