Pentagons atzīst lidmašīnas nogāšanos Afganistānā

Pievienot komentāru
Pentagons atzīst lidmašīnas nogāšanos Afganistānā
EKRĀNUZŅĒMUMS

ASV Aizsardzības ministrija apstiprinājusi, ka pirmdien Gaznī provincē Afganistānas austrumos nogāzusies Savienoto Valstu armijas lidmašīna, taču noraidījusi talibu apgalvojumus, ka to notriekuši nemiernieki.

ASV armijas pārstāvis pulkvedis Sonijs Legets apstiprinājis, ka avarējusi lidmašīna “Bombardier E-11A”. Šādus lidaparātus ASV armija Afganistānā izmanto kā izpletņlēcēju sakaru centrus. “Kamēr avārijas cēloņi tiek izmeklēti, nav norāžu, ka katastrofu būtu izraisījusi ienaidnieka uguns,” piebildis Legets.

Ziņas par katastrofā cietušajiem Pentagona pārstāvis nesniedza.

Kā ziņots, Talibu nemiernieki pirmdien paziņojuši, ka Afganistānas austrumos notriekuši ASV armijas lidmašīnu.

Talibu pārstāvis Zabihulla Mudžahids paziņoja, ka ASV lidmašīna atradusies izlūkošanas misijā, kad talibu spēki to notriekuši.

Viņš sacīja, ka visi apkalpes locekļi esot gājuši bojā.

Arī Afganistānas plašsaziņas līdzekļi izteikuši minējumu, ka avarējusī lidmašīna varētu būt piederējusi ASV gaisa spēkiem. Sociālajos tīklos izplatīts video, kurā redzama nogāzusies lidmašīna ar ASV gaisa spēku logotipu.

AFGHANISTAN: Airliner crash originally reported by Afghan media now appears to be a USAF aircraft. Footage tweeted by @TGhazniwal clearly shows the USAF logo on the fuselage. pic.twitter.com/KVeeKVYbot

— Conflict News (@Conflicts) January 27, 2020

Kā ziņots, dažas stundas iepriekš afgāņu amatpersonas ziņoja par kāda iekšējā reisa pasažieru lidmašīnas nogāšanos Gaznī provincē.

Saskaņā ar Gaznī gubernatora preses pārstāvja Arefa Nūri teikto maz ticams, ka avārijā kāds būtu izdzīvojis.

Lidmašīna nogāzusies talibu kontrolētā rajonā. Uz avārijas vietu nosūtītas glābēju vienības, taču nav skaidrs, vai talibi viņiem ļaus tur nokļūt, sacīja Nūri.

Sociālajos medijos tika izplatītas ziņas, ka avarējusi valsts aviokompānijas “Ariana Afghan Airlines” lidmašīna, taču lidsabiedrība šīs ziņas noraidījusi kā nepatiesas.

“Visi “Ariana Afghan Airlines” lidojumi tikuši pabeigti normāli,” teikts aviokompānijas paziņojumā tās “Facebook” lapā.