Taizemes aviokompānija dīkstāves laiku aizpilda, piedāvājot “iemēģināt roku” lidmašīnas vadīšanā

Pievienot komentāru
Taizemes aviokompānija dīkstāves laiku aizpilda, piedāvājot “iemēģināt roku” lidmašīnas vadīšanā
AP / SCANPIX

Taizemes aviokompānija “Thai Airways” dīkstāves laiku aizpilda, piedāvājot “iemēģināt roku” lidmašīnas vadīšanā, tiesa gan, – virtuāli, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Tādējādi Taizemes pārvadātājs cenšas domāt radoši, lai cilvēkiem dotu iespēju strādāt pat tad, kad gaisa kuģi no skrejceļa nepaceļas, jo, kad lidmašīnas stāv dīkstāvē, darba apjoma trūkst arī darbiniekiem. Tādēļ uzņēmums nolēmis plašāk pavērt savas durvis interesentiem un piedāvā iemēģināt roku “Airbus” lidmašīnas vadīšanā. Virtuāli.

Cilvēkiem ir iespēja izmantot lidošanas simulatoru un izbaudīt lidostas ikdienu – to visu iespējams pieredzēt četru dienu izklaides un izziņas paketē. Un interese ir visai liela.

Pieteikties var jebkurš – vecākais interesents bijis 77 gadus vecs, bet jaunākajam vien knapi septiņi.

Lidmašīnas vadīšana ir tikai daļa piedzīvojuma, tomēr šie simulatori ir jauni, moderni un interesentu gaidītākā daļa.

Tāpat pieprasīti ir arī galdiņi nupat septembrī atvērtajā restorānā – tika pārbūvēta iepriekšējā darbinieku ēdamzāle. Tagad dota iespēja cilvēkiem pavakariņot telpās, nedaudz izjūtot lidmašīnas salona un ceļošanas vēsmas. Ēdieni tiek pienesti uz lidmašīnās izmantotām paplātēm un sēdvietas, protams, ierīkotas lidmašīnu krēslos.

Restorāna ēdieni ir tādi, ko teorētiski varētu atrast lidmašīnās, tomēr pavāri tos īpaši pielāgojuši un gatavojuši svaigus. Četru dienu piedāvājums ar avio simulatoru kopumā maksā 600 eiro.

Daži aptaujātie darbinieki, kas nedaudz pārorientējušies no ikdienas darbiem, norāda, ka gūtie ienākumi ir pluss un tie palīdz vismaz nedaudz, tomēr svarīgāk ir iemantot cilvēku uzticību un cerēt, ka tad, kad varēs lidot un aviosabiedrību spārnus nebūs apcirpusi Covid-19 pandēmija, viņi atgriezīsies.