“Tagad mūs gaida smagi mēneši.” Vairākas Eiropas valstis pastiprina cīņu pret Covid-19

Pievienot komentāru
“Tagad mūs gaida smagi mēneši.” Vairākas Eiropas valstis pastiprina cīņu pret Covid-19
REUTERS / SCANPIX

Arī citviet Eiropā turpinās straujš Covid-19 saslimstības pieaugums, tāpēc daudzas valstis nosaka aizvien jaunus drošības noteikumus. Sestdien stājušies spēkā stingrāki ierobežojumi Eiropas metropolēs Parīzē un Londonā. Jauniem nosacījumi arī citviet Vecajā kontinentā.

Parīzes centrālā avēnija Elizejas lauki parasti ir ļaužu un automašīnu pilna arī nakts stundās. Taču aizvadītajā naktī Francijas galvaspilsētas centrs bija neierasti kluss. Kopš pusnakts spēkā ir komandantstunda. Vismaz līdz pirmajam decembrim tā ieviesta kopumā deviņās Francijas pilsētās, kurās ir vislielākā Covid-19 izplatība. Komandantstunda izsludināta no plkst. 21.00 vakarā līdz 6.00 rītā.

Jauni ierobežojumi arī Beļģijā, vienā no vissmagāk cietušajām Eiropas valstīm. Uz četrām nedēļām visā valstī slēgtas kafejnīcas un restorāni, pēc astoņiem vakarā aizliegts pārdot alkoholu, kā arī noteikta komandantstunda, lai cilvēkus atturētu pulcēties saviesīgos pasākumos.

Beļģijas valdības vadītājs Aleksandrs De Kro arī uzsver, ka tagad par normu jākļūst strādāšanai no mājām: “Es ļoti labi apzinos, ka ierobežojumi ir ļoti, ļoti stingri. Un mēs saprotam, ka daudziem cilvēkiem tie šķiet netaisnīgi. Diemžēl arī vīruss ir netaisnīgs. Tas ietekmē mūs visus, bet visvairāk tos, kuri ir visneaizsargātākie.”

Kārtējais inficēto skaita rekords sasniegts Vācijā. Šodien televīzijas uzrunā Vācijas kancelere Angela Merkele iedzīvotājus aicināja ievērot noteiktos ierobežojumus, atteikties no ceļošanas, nerīkot ballītes un pēc iespējas palikt mājās.

“Tagad mēs esam koronavīrusa pandēmijas ļoti nopietnā  fāzē. Dienu pēc dienas jauno inficēšanās gadījumu skaits strauji pieaug. Pandēmija atkal izplatās strauji – pat ātrāk, kā pirms pusotra gada. Salīdzinoši mierīgā vasara ir beigusies. Tagad mūs gaida smagi mēneši,” norāda Vācijas kanclere Angela Merkele.

Tikmēr Londonā aizvadītajā vakarā cilvēki izbaudīja pēdējo iespēju brīvi doties uz bāriem, jo šodien stājušies spēkā jaunie ierobežojumi, kas arī paredz aizliegumu tikties dažādās mājsaimniecībās dzīvojošajiem. Ierobežojumi attiecas uz vairākiem miljoniem angļu. Tiesa, dažādās pašvaldībās nosacījumi ir atšķirīgi, tāpēc tie var radīt apjukumu.