Tagad! Beļģijā sestdien izsludina augstāko terora draudu līmeni. “Nopietni un tūlītēji terora draudi”

1 komentārs
Tagad! Beļģijā sestdien izsludina augstāko terora draudu līmeni. “Nopietni un tūlītēji terora draudi”
REUTERS/SCANPIX

Beļģijas galvaspilsētā Briselē sestdien policija izsludinājusi augstāko terora draudu līmeni, norādot, ka terora draudi ir “nopietni un tūlītēji”. Cilvēki tiek aicināti nepulcēties publiskās vietās, un ir slēgta metro sistēma, ziņo CNN.

Beļģijas Iekšlietu ministrijas Krīzes centrs paziņojis, ka pastāv “nopietni un tūlītēji draudi, kuru novēršanai nepieciešami specifiski pasākumi, kā arī specifiski padomi iedzīvotājiem”.

Cilvēkiem ir ieteikts izvairīties no pulcēšanās publiskās vietās – tādās kā koncerti, sporta pasākumi, lidostas, dzelzceļa stacijas.

“Pēc jaunākā situācijas novērtējuma centrs Briseles reģionam paaugstinājis terorisma trauksmes līmeni līdz 4. pakāpei, kas norāda uz ļoti nopietnu draudu,” ziņo nacionālais krīžu centrs OCAM.

Augstākais trauksmes līmenis izsludināts Briseles lidostā, kas atrodas ārpus pilsētas robežām, un imigrantu apdzīvoto Vilvordes piepilsētu.

Tāpat atcelts Beļģijā dzimušā franču rokmūzikas veterāna Džonija Holideja koncerts.

Briselē turpina kursēt autobusi, tramvaji un vilcieni, taču drošības spēki pastiprināti pārbauda pasažierus. Papildu drošības pasākumi tiek īstenoti arī valsts lidostās un dzelzceļa stacijās.

Tikmēr Briseles reģiona premjerministrs Rudi Vervorts paziņojis, ka galvaspilsētā būtu jāslēdz sabiedriskās ēkas, tirdzniecības centri un tirgi, kā arī jāatceļ sporta pasākumi.

“Nav 0% riska, taču mēs varam darīt visu mūsu spēkos, lai garantētu pilsoņu drošību,” pavēstīja Vervorts.

Ziņa tiks papildināta.

1 komentārs