“Swedbank”: Zviedrijas Ekonomikas policija neuzsāks izmeklēšanu pret banku

0 Komentāru
“Swedbank”: Zviedrijas Ekonomikas policija neuzsāks izmeklēšanu pret banku
REUTERS/SCANPIX

Zviedrijas Ekonomikas policija pēc investīciju kompānijas “Hermitage Capital Management” līdzdibinātāja un vadītāja Bila Braudera iesnieguma neuzsāks izmeklēšanu pret “Swedbank” par naudas atmazgāšanas iespējamību, informē bankas pārstāvji Latvijā.

“Swedbank” pārstāvji aģentūrai LETA apstiprināja, ka Ekonomikas policija pirmdien pieņēmusi lēmumu noraidīt Braudera iesniegumu.

“Saskaņā ar Zviedrijas Ekonomikas policijas paziņojumu, nav pamata uzskatīt, ka ir veikts noziedzīgs nodarījums. Tikai neliela daļa no iesniegtās informācijas attiecināma uz pārskaitījumiem “Swedbank” Zviedrijas kontos, turklāt šie pārskaitījumi notikuši laika posmā no 2006. līdz 2012. gadam, tāpēc vērtējami atbilstoši tā laika likumdošanai. Jaunie, stingrākie kritēriji naudas atmazgāšanas likumos stājās spēkā tikai 2014. gadā. Tas nozīmē, ka pārskaitījumi, kas notikuši pagātnē, nevar tikt vērtēti pēc šodienas kritērijiem,” skaidroja bankā.

Vienlaikus “Swedbank” pārstāvji norādīja, ka banka sadarbojas ar visām uzraugošajām iestādēm un netraucē to darbam veikt izmeklēšanu.

Jau ziņots, ka iepriekš Brauders iesniedzis vairākas sūdzības vairākās valstīs, tostarp Igaunijā, kurā vaino naudas atmazgāšanā “Danske Bank” un “Nordea”.

Brauders kļuvis pazīstams ar kampaņu sava bijušā darbinieka advokāta Sergeja Magņitska piemiņas saglabāšanai.

Magņitskis nomira 2009. gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu aizturēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Magņitskis savulaik atklāja, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieki piesavinājušies valsts budžeta līdzekļus 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

2013. gadā Krievijas tiesa Brauderam aizmuguriski piesprieda deviņu gadu cietumsodu par izvairīšanos no nodokļiem.

Par izvairīšanos no nodokļiem Krievijas tiesa 2013. gadā notiesāja arī Magņitski, lai gan viņš jau četrus gadus bija miris.

0 Komentāru