Svētki Lielbritānijā! Sākas karalienes Elizabetes II 90 gadu jubilejas svinības

0 Komentāru
Svētki Lielbritānijā! Sākas karalienes Elizabetes II 90 gadu jubilejas svinības
Foto: LETA / EPA

Lieli svētki Lielbritānijā! Sākušās trīs dienu oficiālās svinības par godu karalienes Elizabetes II 90 gadu jubilejai.

Piektdien karaliene Elizabete, viņas vīrs princis Filips un citi karaliskās ģimenes locekļi ieradās uz pateicības dievkalpojumu Londonas Svētā Pāvila katedrālē. Ar šo pasākumu tad arī iesākas Karalienes jubilejas vairāku dienu svinības.

Pa ceļam no Bekingemas pils uz katedrāli karalienes eskortu pavadīja simtiem laba vēlētāju. Sestdien notiks svētku militārā parāde. Bet svētdien pie Bekingemas pils karaliskā ģimene rīkos pusdienas desmit tūkstošiem cilvēku no dažādām labdarības organizācijām. Par godu karalienes apaļajai jubilejai dažādi svētku pasākumi norisināsies gandrīz visās Lielbritānijas pilsētās.

Elizabetei II, kura tronī atrodas jau 63 gadus, īstā dzimšanas diena ir 21. aprīlī, taču ierasts, ka oficiālās svinības notiek jūnijā, kad Londonā ir labāki laikapstākļi. Karalienei un viņas vīram ir četri bērni, un, lai arī pēdējos gados viņa daudzus savus pienākumus deleģējusi jaunajai paaudzei, nekas neliecina, ka viņa grasītos atteikties no valdīšanas. Starp citu, šodien savu 95. dzimšanas dienu svin arī karalienes vīrs princis Filips.

 

Video

0 Komentāru