Komentāri
Svētceļnieki Jeruzalemē izstaigā ceļu, ko mērojis Jēzus Kristus pirms krustā sišanas
Foto: LETA

Svētceļnieki no visas pasaules šodien, 3. martā, pulcējās arī Jeruzalemē, lai ietu pa Via Dolorosa jeb to pašu maršrutu, ko saskaņā ar viņu ticību mērojis Jēzus Kristus pirms krustā sišanas.

Ejot Krusta ceļu, viņi dziedāja dziesmas un nesa koka krustus līdz pat Svētā Krusta baznīcai. Kristieši tic, ka šī baznīca atrodas Jēzus krustā sišanas, apbedīšanas un augšāmcelšanās vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

500 metrus garais Krusta ceļš savieno 14 pieturas punktus, no kuriem katram ir atsauce Bībelē. Ikgadējais rituāls, kas notiek dienu pirms Lieldienu brīvdienu nedēļas nogales, ik gadu pulcē tūkstošiem cilvēku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl