Svelme Eiropā: Polijā un Vācijā pārspēts jūnija karstuma rekords

1 komentārs
Svelme Eiropā: Polijā un Vācijā pārspēts jūnija karstuma rekords
AFP/SCANPIX

Trešdien gan Polijā, gan Vācijā pārspēts jūnija karstuma rekords, liecina meteoroloģijas dienestu sniegtā informācija.

Vācijas austrumos pie Polijas robežas gaisa temperatūra pakāpusies līdz vismaz +38,6 grādiem, par vienu grāda desmitdaļu pārspējot līdzšinējo jūnija nacionālo rekordu, kas reģistrēts 1947. gadā.

Jaunais jūnija karstuma rekords Polijā ir vismaz +38,2 grādi – tik augsta gaisa temperatūra sasniegta valsts dienvidrietumu daļā.

Galīgie dati par trešdien reģistrēto maksimālo gaisa temperatūru tiks apkopoti vēlāk.

Atsevišķās novērojumu stacijās jūnija karstuma rekordi krituši arī Čehijā, Francijā un Itālijā. Svelme arī laupījusi cilvēku dzīvības.

Ceturtdien Vācijā un Polijā, vēlāk arī Eiropas dienvidaustrumu daļā karstums atkāpsies, savukārt daudzviet Francijā un Spānijā svelme tikai pieņemsies spēkā, prognozē sinoptiķi.

Sagaidāms, ka ceturtdiena, 27.jūnijs, Francijā kļūs par karstāko dienu meteoroloģisko novērojumu vēsturē, lai gan visaugstākā gaisa temperatūra tiek prognozēta piektdien valsts dienvidos, – gaisam sakarstot līdz +45 grādiem, tiktu pārspēts Francijas absolūtais temperatūras rekords.

Savukārt 12.jūnijā arī Lietuvā, gaisa temperatūrai sasniedzot +35,7 grādus, tika pārspēts mēneša karstuma rekords.

Intensīvais karstuma vilnis vēlreiz parāda globālās sasilšanas ietekmi uz planētu, un šādi laikapstākļi nākotnē gaidāmi daudz biežāk, uzskata meteorologi.