Komentāri
“Sveicināti, esmu jaunais Londonas mērs, un es tam joprojām nespēju noticēt” – pirmais musulmaņu mērs sveic londoniešus

“Sveicināti, esmu jaunais Londonas mērs, un es tam joprojām nespēju noticēt. Apsolu darīt visu, kas ir manos spēkos, lai padarītu londoniešu dzīvi labāku,” ar šādiem vārdiem nupat ievēlētais Londonas mērs Sadiks Hans, kurš vēsturē ieies kā pirmais musulmaņu ticības Londonas galva, sveica londoniešus.

Jau ziņojām, ka Londonai tagad ir jauns mērs – pēc šonedēļ notikušajām pašvaldību vēlēšanām par to kļuvis leiboristu kandidāts Sadiks Hans. Viņš ir arī pirmais musulmanis, kurš ieņems šo augsto amatu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptuveni 57% londoniešu ir atbalstījuši viņa kandidatūru.

Kopumā 45 gadus vecajam pakistāniešu izcelsmes advokātam Hanam vēlēšanās izdevies iegūt vairāk nekā vienu 1,3 miljonus vēlētāju balsu, kamēr viņa sāncensim multimiljonāram Zakam Goldsmitam, kurš pārstāv premjerministra Deivida Kamerona vadītos konservatīvos spēkus, izdevies savākt vien nepilna miljona atbalstu.

Ļoti asās kampaņas laikā 45 gadus vecais bijušais cilvēktiesību advokāts Hans tika apsūdzēts par sakariem ar islāma ekstrēmistiem, taču savā uzrunā pēc rezultātu paziņošanas, viņš solīja būt par “visu londoniešu mēru”.

Foto

Tiesa gan, neskatoties uz pārliecinošo Leiboristu uzvaru pašvaldību vēlēšanās Londonas apgabalā, zināmā mērā šie rezultāti kompensē atbalsta sarukumu Skotijā notikušajās parlamentā vēlēšanās. Tajās leiboristiem izdevies vien iegūt 24 vietas. Savukārt uzvaru izcīnīt izdevies Skotijas Nacionālajai partijai, pietrūkstot vien divām vietām līdz vairākumam parlamentā.

Tāpat vēlēšanās uzvaru guvusī partija noliegusi izskanējušās baumas par Skotijas neatkarības referendumu, kurš varētu tikt rīkots, ja briti nobalsotu par izstāšanos no Eiropas Savienības.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl