Šveices policija jau vasarā saņēmusi sūdzības par Latvijas pusaudža vardarbīgajām tieksmēm

1 komentārs
Šveices policija jau vasarā saņēmusi sūdzības par Latvijas pusaudža vardarbīgajām tieksmēm
Foto: EPA / LETA

Kāds 17 gadus vecs Latvijas valstspiederīgais svētdienas vakarā Šveicē sarīkojis asiņainu uzbrukumu, ar cirvi ievainojot sešus cilvēkus. Lai uzbrucēju sagūstītu, policija viņu sašāvusi. Vietējie mediji ziņo, ka jaunietim bijušas vardarbīgas tieksmes. Viņš jau iepriekš bijis policijas redzeslokā, bet nebija atzīsts par tik bīstamu, lai tiktu aizturēts. 

17 gadus vecā Latvijas pilsoņa uzbrukums sākās Flumsas ciemata centrālajā laukumā pie vietējās pasta nodaļas. Tur viņš meties virsū kādam garāmejošam laulātam pārim ar bērnu ratiņiem.

Astoņus mēnešus vecais zīdainis no ratiņiem izkritis, bet tad iejaukušies apkārtējie, kuri metušies uzbrucējam ceļā. Kopumā sadūris četrus cilvēkus, uzbrucējs meties bēgt. Viņš braucis zagtā automašīnā, līdz iekļuvis avārijā un bēgšanu turpinājis kājām, kamēr nokļuvis benzīntankā.

“Uzbrucējs metās virsū cilvēkiem, kuri tobrīd uzpildīja degvielu, bet tad ieskrēja benzīntanka veikala telpās. Policisti ieradās, aicināja viņu padoties un nolikt cirvi, bet viņš atteicās to darīt. Tika atklāta uguns, jaunieti smagi ievainojot. Viņš atrodas slimnīcā policistu uzraudzībā,” saka policijas operācijas vadītājs Zigi Ruegs.

Slimnīcā ar dažāda smaguma ievainojumiem nogādāti vēl seši cilvēki un arī no ratiņiem izkritušais zīdainis. Viņš gan nav ticis sadurts. Likumsargi jau noskaidrojuši, ka uzbrucējs bija Latvijas pilsonis, kurš Šveicē ieradies 2013. gadā kopā ar māti. Viņš mācījies vietējā tehnikumā, kas jau pirms četriem mēnešiem vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, ziņojot par jaunieša vardarbīgajām tieksmēm. No Šveices mediju ziņotā noprotams, ka puisim bijušas psihiskas problēmas.

“Prokuratūra izmeklēja, vai viņš rada tiešus draudus citiem cilvēkiem, un secināja, ka nekādi piespiedu līdzekļi nav nepieciešami,” norāda bērnu lietu prokurors Stefans Ramsejers.

Uzbrukuma dienā jaunieša mājās izcēlies neliels ugunsgrēks. Tas nodzēsts vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās, un policija šobrīd skaidro, vai tam bijis kāds sakars ar vēlākajiem notikumiem. Likumsargi norāda, ka notikušais nav bijis teroristisks uzbrukums.

TOP komentāri

  • Valters Salcēvičs
    0 0 0

    Valters Salcēvičs

    Nu tak kapec latvija noglinat pasaule ??????? Ej dirst tak latvija es ari jus nogalinasu apnik es jau tur apmierinats sveice cilveks nav vainigs un nenogalinar bet latvija vaina

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl