1 komentārs

Atlantijas okeāna supervētra ”Irma” pamazām zaudē savu spēku, taču tā arvien ir ļoti bīstama. Taifūnam tuvojoties ASV teritorijai, no Floridas štata evakuēti miljons cilvēku. Tomēr atelpas šā reģiona iedzīvotājiem nebūs – Karību jūrai tuvojas jau nākamais orkāns vārdā ”Hosē”.

Līdz šim viesuļvētrā ”Irma” dzīvību zaudējuši vismaz 14 cilvēki, bet ietekmēti kopumā – vairāk nekā miljons. Vakar jau izpostīta bija Senmartēnas sala. Tagad tai pievienojas arī Barbudas sala. Barbudas premjerministrs Gastons Brauns secina, ka sala ir neapdzīvojama.

“Sala ir izpostīta. ”Irma” ir izdemolējusi ne vien dzīvojamās mājas, bet arī dažādas institūcijas, skolas, ostu, lidostu, arī slimnīcas. Burbudā vēl nekad tik daudz cilvēku nebija piedzīvojuši šāda veida zaudējumus,” norādīja Barbudas premjerministrs.

“Irmas” pēdās seko vēl viena trešās kategorijas vētra vārdā ”Hosē”. Tās ceļi pāri Karību reģiona salām vēl nav skaidri zināmi, taču izpostītā Barbuda jau gatavojas ļaunākajam scenārijam. Tikmēr citiem cietušajiem palīgā jau dodas Lielbritānijas gaisa spēki.

“Vispirms mēs dosimies uz Barbadosu, tur vētra vēl nav nodarījusi lielus postījumus, tādēļ tā ir piemērota vieta, kur nolaisties vispirms. Tad cik vien ātri iespējams dosimies uz Britu Virdžīnu salām vai cik nu tuvu tām tiksim, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem, kuriem tā visvairāk ir nepieciešama,” stāsta Lielbritānijas Gaisa spēku grupas kapteinis Tims Džons.

Tikmēr ”Irma” turpina virzīties ASV virzienā, prognozēts, ka Floridu vētra sasniegs jau šonakt. Teju miljons cilvēku ir evakuējušies un vēl ceļā prom no Floridas, taču to apdraud degvielas trūkums, milzu sastrēgumi un panika. No Floridas uz Memfisu evakuējies arī tur dzīvojošais latvietis Jēkabs. Viņš stāsta, ka pārtikas veikalos novērota jau pazīstamā, negodīgā cenu celšana pirmās nepieciešamības precēm. Taču viesnīcas gan paliekot godīgas.

“Tas pat ir aizliegts ar likumu  pacelt tās cenas, cik es esmu dzirdējis, jo arī televīzijā ļoti daudzi runāja, ka tādos gadījumos, piemēram, kad lidmašīnu biļešu cenas pēkšņi ļoti strauji pacēlās, vai arī degvielas cenas, cilvēki par to sūdzas un to attiecīgi pēc tam izskata, jo šādā situācijā to ir aizliegts darīt,” stāta Jēkabs.

Benzīntankos visas pēdējās dienas ir milzīgas rindas, ļoti daudzi benzīntanki ir palikuši bez degvielas, jo vienkārši visas mašīnas ir uzpildījušās maksimāli daudz.

Viesuļvētra “Irma” ir pēdējās desmitgades spēcīgākā Atlantijas vētra. ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs šodien pazemināja tās spēku no piektās līdz ceturtajai kategorijai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl