Studente Krievijā rada mākslas darbus no pelējuma

0 Komentāru
Studente Krievijā rada mākslas darbus no pelējuma
EKRĀNUZŅĒMUMS

Kāda mākslas koledžas studente Krievijā guvusi atpazīstamību, veidojot skaistus attēlus ar baktēriju aktivitāti un pelēšanas procesu.

Darja Fjodorova savus mākslas darbus ievieto savā “Instagram” profilā. Savus sekotājus viņa priecē ar vismaz vienu ierakstu nedēļā. Attēlu radīšanas process gan ir visai laikietilpīgs.

Krāsainos kadrus, kurus reizēm var sajaukt ar kādu abstraktās mākslas instalāciju, veido pelēšanas process, kas pārveido Petri trauka sastāvu neparasta paskata, tomēr ļoti interesantā vidē.

Darja uzsver, ka par baktēriju aktivitāti un nebeidzamajām pūšanas procesa parādīšanas iespējām interesējas tieši no mākslinieciskā viedokļa. Viņa mēģina radīt pašas krāsainākās un neparastākās ainas, apvienojot dabiskos procesus ar mākslīgo krāsu, spīdumiem un pigmentiem.

Daži viņas darbi attīstās nepilnas nedēļas laikā, citiem līdz pilnai ”izaugšanai” nepieciešams mēnesis. Ikdienā māksliniece ievāc dažādus mikroorganismus, kurus vēlāk liek pie darba traukos.

Jau tapušās fotogrāfijas viņa noformē un pārdod kā dizaina elementus. Pelējuma gleznas redzamas arī uz T krekliem, krūzēm un citām lietām. Nereti Darjas darbi atrodami arī kādās izstādēs.

0 Komentāru