Studenta sarīkotā apšaudē Kalifornijas sinagogā viens cilvēks nogalināts, vairāki – ievainoti

0 Komentāru
Studenta sarīkotā apšaudē Kalifornijas sinagogā viens cilvēks nogalināts, vairāki – ievainoti
EPA/SCANPIX

Bruņots vīrietis sestdien atklājis uguni uz ticīgajiem vienā no Kalifornijas sinagogām, nogalinot vienu cilvēku un ievainojot trīs, paziņojusi policija, kas šāvēju ir aizturējusi.

Uzbrucējs identificēts kā 19 gadus vecais Džons Ernests.

Sandjego šerifs tviterī atklāja, ka kārtības sargi uz sinagogu Povejā izsaukti pirms plkst.11.30 (pirms 21.30 pēc Latvijas laika).

Kāds robežpatruļas aģents, kurš tobrīd atradās brīvdienā, izšāva uz uzbrucēju, kad viņš bēga no sinagogas, bet netrāpīja viņam. Taču aģentam izdevās sašaut uzbrucēja automašīnu.

Neilgi pēc aizbēgšanas Ernests piezvanīja avārijas dienestam, lai informētu par apšaudi. Policija viņu apturēja uz ceļa.

“Aizdomās turamais piestāja malā, izlēca no mašīnas ar paceltām rokām un tika nekavējoties aizturēts,” atklāja Sandjego policijas priekšnieks.

Apšaudē ievainota astoņgadīga meitene un divi vīrieši, tostarp rabīns. Viņi atrodas slimnīcā un viņu stāvoklis tiek raksturots kā stabils. Uzbrukumā dzīvību zaudēja kāda 60 gadus veca sieviete.

ASV prezidents Donalds Tramps un citas Savienoto Valstu amatpersonas nosodījušas antisemītisko uzbrukumu, kas noticis sešus mēnešus pēc tam, kad uzbrukumā kādai sinagogai Pensilvānijā tika nogalināti 11 cilvēki.

Ernestam nav iepriekšējas sodāmības, taču bija sākta izmeklēšana par viņa apgalvojumiem internetā, ka viņš pagājušajā mēnesī aizdedzinājis mošeju Eskondido. Šajā incidentā neviens cilvēks necieta.

Persona, kas sevi identificējusi kā Džons Ernests, aptuveni stundu pirms apšaudes publiskoja internetā antisemītisku apcerējumu, kurā cildināti teroristi, kas pastrādāja uzbrukumus mošejās Jaunzēlandē un sinagogā Pensilvānijā.

Pirms sešiem mēnešiem uzbrukumā kādai sinagogai Pensilvānijā tika nogalināti 11 cilvēki.

0 Komentāru