Streips: ”Patmīlīgā idiota” Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu būtu katastrofa

1 komentārs
Streips: ”Patmīlīgā idiota” Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu būtu katastrofa

Kas vēl pirms pāris mēnešiem likās neiespējami, tomēr var notikt, un tā Rietumu pasaulei, pie kuras pieder arī Latvija, būtu katastrofa. Tā daudzi starptautiskie un pašmāju ārpolitikas komentētāji ar satraukumu vērtē jaunākās ASV vēlētāju aptaujas. Saskaņā ar tām Republikāņu partijas kandidātam Donaldam Trampam izdodas samazināt un pat apsteigt Demokrātu partijas nominanti Hilariju Klintoni.

Šobrīd Tramps Klintoni apsteidz vairākās vēlētāju aptaujās, taču tam nav izšķirošas nozīmes, jo ASV prezidentu neievēl “pa tiešo”, bet, saskaitot tā sauktās elektorālās balsis, kas piešķirtas katram ASV štatam.

Foto: LETA

Foto: LETA

Kārlis Streips, žurnālists, ASV pilsonis

Atdot ASV šim prātam neaptverami patmīlīgā, narcistiskā un neko nezinošā idiota rokās būtu katastrofa! Ja pasaule domāja, ka Džordžs Bušs jaunākais un dumjākais bija katastrofa, tad viņš, salīdzinot ar Trampu, ir Gandijs.

Galvenā uzmanība tiek pievērsta tā sauktajiem svārstīgajiem štatiem, kur Demokrātu un Republikāņu partijas atbalstītāji ir līdzīgā skaitā, piemēram, Ohaio un Florida. Lai Tramps uzvarētu, viņam svārstīgajos štatos noteikti jāapsteidz Klintone. Saskaitot štatu balsis, eksperti šobrīd izredzes vērtē 57% pret 42% par labu Klintonei, taču vēl pirms mēneša proporcija bija 70% pret 30%.

Foto: LETA

Foto: LETA

Pauls Raudseps, žurnālists, ASV politikas pazinējs
Kopumā ir 538 elektorālās balsis, un, lai vinnētu, jāsavāc 270. Klintonei šobrīd garantētas ir ap 200, kamēr Trampam ap 160. Tas it kā Klintonei nodrošina vērā ņemamu pārsvaru. Bet šis ir gads, kad mēs visi gaidījām, ka Lielbritānija nenobalsos par Brexit, bet tas tomēr notika.

Lai kur Tramps parādītos, šovs ir garantēts. Tieši šī spēja – izcelties uz Klintones fona, kopā ar galvenokārt mazizglītoto, pret imigrantiem noskaņoto vēlētāju neapmierinātību ar ekonomisko situāciju Savienotajās Valstīs – republikāņu kandidātam ļāvis pēdējās nedēļās saasināt cīņu par Balto namu. Uzvarētāju šajā cīņā izšķirs nākamnedēļ gaidāmās priekšvēlēšanu debates TV, kurās Tramps ar Klintoni tiksies aci pret aci un tā trīs reizes.

ASV prezidenta vēlēšanas notiks pēc nepilniem diviem mēnešiem – 8. novembrī.

Video

1 komentārs