Streikojošo strādnieku piketi paralizē satiksmi Briselē

Komentāri
Streikojošo strādnieku piketi paralizē satiksmi Briselē
FOTO: SCANPIX

Valdības iecerētie taupības pasākumi ir izpelnījušies plašu nepatiku Beļģijā. Šodien visā valstī bija pamatīgi traucēta sabiedriskā transporta kustība, bet galvaspilsētas Briseles lidostā atcelta gandrīz puse avioreisu. 

Darba nedēļas sākums Briselē izvērsies satiksmes haosā. Beļģijas galvaspilsētā, kas ir mājvieta virknei Eiropas Savienības iestāžu un citu starptautisku organizāciju galvenajām mītnēm, nekursē metro, autobusi un tramvaji. Arī ātrvilcienu satiksme uz Franciju, Nīderlandi un Vāciju, kā arī Eurostar līnijā uz Londonu tika apturēta.

Arī Briseles lidostā tika atcelta gandrīz puse no visiem avioreisiem. Daudziem, it īpaši ārvalstu tūristiem, tas bija negaidīts – un nepatīkams pārsteigums.

Streikojošo strādnieku piketi šodien norisinājās arī pie vairākiem rūpniecības uzņēmumiem, traucējot to darbu. Beļģija jau piedzīvojusi vairākus streikus, turklāt šis vēl nav pats vērienīgākais – krietni plašāka protesta akcija gaidāma 15.decembrī, kad valstī plānots ģenerālstreiks.

Strādājošo protesta akcijas sākās pirms mēneša kad apmēram 100 tūkstoši cilvēku izgāja Briseles ielās demonstrācijā kas beidzās ar vardarbīgām sadursmēm kurās vairāk nekā 150 cilvēki, pārsvarā policisti, guva ievainojumus.

Arodbiedrības protestē pret 38 gadus vecā premjera Šarla Mišela centriski labējās valdības koalīcijas reformu plāniem, tostarp pensijas vecuma palielināšanu un izdevumu samazināšanu civildienesta uzturēšanai.

Lasi vēl