Straujumas ”Vācijas māsiņa” Merkele svinēs 10 gadus amatā

Komentāri
Straujumas ”Vācijas māsiņa” Merkele svinēs 10 gadus amatā
LETA

Kamēr Latvijā Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas pašreizējā valdība šonedēļ atzīmēja savu pirmo un, iespējams, pēdējo gadadienu, Vācijas kanclere Angela Merkele šomēnes svinēs atrašanās amatā 10 gadu jubileju.

Saistībā ar šo gadadienu Angela Merkele ir centrālā persona žurnāla Economist šīs nedēļas izdevumā.

Kā norāda prestižais izdevums, neskatoties uz ne pārāk labajām oratores spējām un ne pārāk pievilcīgo ārieni, Merkele desmit gadu laikā ir kļuvusi par kontinenta ietekmīgāko personu un neaizvietojamu Eiropas balstu. Turklāt atšķirībā no citiem kolēģiem, Merkele noturējusies amatā bez populistiskiem solījumiem un Eiropas Savienības kritizēšanas.

Kā apkopojis medijs, A. Merkele ir patlaban ilglaicīgākā valdības vadītāja Eiropā, krietni apsteidzot savus Eiropas kolēģus. Latvijas valdības vadītāja ar nepilniem diviem gadiem ierindojas tabulas lejas galā.

Foto: Merkele un Straujuma

Straujuma atzīst, – viņa ir gatava demisionēt!

Ministru prezidente Laimdota Straujuma ceturtdien notiekošajā Vienotības frakcijas sēdē esot apliecinājusi, ka ir gatava demisionēt saistībā ar valdības lēmumu par airBaltic investora piesaisti. Tomēr partija neuzskata demisiju par iespējumu valsts budžeta pieņemšanas laikā, intervijā raidījumā 900 Sekundes pauda Vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl