Komentāri
Straujuma: Tiesas lēmums par airBaltic ir neadekvāts
FOTO: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzskata, ka tiesas lēmums atļaut arestēt aviokompānijas airBaltic un Rīgas lidostas īpašumus ir neadekvāts. Straujuma medijiem atzina, ka situācija ir nepatīkama, taču Satiksmes ministrija jau ir sākusi darbu pie jautājuma risināšanas. Šovakar arī plānota ministrijas vadības tikšanās ar Lietuvas kolēģiem.

Pati Straujuma vakar šo jautājumu apspriedusi ar Lietuvas premjerministru Aļģirdu Butkeviču.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es domāju, ka šis lēmums ir absolūti neadekvāts. Bet es nevaru ietekmēt tiesas,” noteica Straujuma.

Kā ziņots, Eiropas Savienības (ES) Tiesa nolēmusi, ka ar Lietuvas tiesas lēmumu var arestēt aviokompānijas airBaltic un Rīgas lidostas īpašumu 200 miljonu litu (57,92 miljonu eiro) vērtībā. Tas paver durvis bankrotējušās flyLAL kreditoriem prasīt zaudējumu atlīdzināšanu par iespējamo airBaltic negodīgo rīcību.

Lietuvas aviokompānija flyLAL 2009. gadā bankrotēja, kā vienu no iemesliem minot negodīgu konkurenci. 2008. gadā Lietuvas Apelācijas tiesa nolēma arestēt Rīgas starptautiskās lidostas un airBaltic īpašumu nepilnu 200 miljonu litu vērtībā, ko bija pieprasījusi flyLAL. Latvijas amatpersonas savukārt norādījušas, ka Lietuvas lidsabiedrības attieksme ir ļoti vienkārša – atņemsim latviešiem airBaltic un paši lidosim no Viļņas – un ka flyLAL bankrots nenotika Rīgas lidostas piemēroto atlaižu airBaltic dēļ.

Tiesa kā nodrošinājumu nolēma arestēt airBaltic un Rīgas lidostas īpašumus par šo summu, neattiecinot to vienīgi uz banku kontiem, jo tas varētu traucēt uzņēmuma darbību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl