Komentāri
Straujuma: Maidana gadadienas demonstrācija atgādina Atmodas laiku
(Foto: LETA)

Kijevā notikusī Maidana gadadienai veltītā demonstrācija, kurā tika pieminēti pirms gada notikušajā protesta kustībā dzīvību zaudējušie aktīvisti, premjerministrei Laimdotai Straujumai (V) atgādināja Atmodas laiku, pavēstīja Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Straujuma akcentēja, ka demonstrācijas laikā viņa sajutusi cilvēku vienotību, kas atgādināja Atmodas notikumus Latvijā, kad cilvēki jutās vienoti sajūtās par savu valsti. Demonstrācijas laikā, kurā piedalījās tūkstoši cilvēku, notikusi aizlūgšana par kritušajiem. Valstu valdību vadītāji kopā ar Ukrainas valdības pārstāvjiem nolika sveces.

Pēc tam tikšanās laikā Ukrainas prezidents Petro Porošenko informēja par aktualitātēm, kas skar skar arī ideju par ANO miera uzturētāju ievešanu valstī.

Vizītes Ukrainā laikā Straujuma tikusies arī ar Gruzijas prezidentu Giorgiju Margvelašvili. Amatpersonas pārrunāja Austrumu partnerības forumu, kas šogad notiks Rīgā. Tāpat apspriesta arī Gruzijas īstenotā vīzu režīma reforma.

Kijevā notika plaša demonstrācija, kurā piedalījās Ukrainas prezidents Petro Porošenko, vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu līderi, arī Latvijas premjerministre. Tūkstošiem demonstrantu, nākot pa Kijevas centra ielām, pulcējas Neatkarības laukumā, kur notika lūgšana mieram. Demonstrācijas, pieminot kritušos Maidana kustības aktīvistus, svētdien notika vairākās Ukrainas pilsētās.

Tieši pirms gada, 2014. gada 22. februārī, Ukrainas parlaments no amata atstādināja prezidentu Viktoru Janukoviču. Tas notika masu protesta kustības rezultātā, ko aizsāka toreizējo Ukrainas varasiestāžu lēmums atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas ar ES.
Maidana protesta kustības dalībnieku konfrontācijā ar režīmam pakļautajām drošības struktūrām dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl