Strauji pieaudzis sprādzienos Šrilankā bojāgājušo skaits

1 komentārs
Strauji pieaudzis sprādzienos Šrilankā bojāgājušo skaits
EPA/SCANPIX
  • Šrilankā svētdien notikušajos sprādzienienos jau 290 cilvēku pasludināti par bojāgājušiem, bet ievainoti ir aptuveni 500.
  • Uzbrukumi vairākās vietās valstī veikti gan baznīcās, gan luksusa viesnīcās, gan arī citās plaši apmeklētās vietās.
  • Likumsargi norāda, ka saistībā ar notikušajiem uzbrukumiem ir arestēti 24 cilvēki.

Vēl joprojām gan neesot zināms, kurš ir atbildīgs par spridzināšanām, vēstī raidasbiedrība BBC.

Iepriekš amatpersonas ziņoja, ka uzbrukumos dzīvību zaudējuši aptuveni 200 cilvēku.

Jau zināms, ka eksplozijas gandrīz vienlaikus notikušas trīs baznīcās, kad tur norisinājās Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās.

Uzbrukumi notikuši Sv. Antonija katoļu baznīcai galvaspilsētā Kolombo, Sv. Sebastiāna katoļu baznīcai valsts rietumu pilsētā Negombo, kurā vairākums iedzīvotāju ir katoļi, kā arī evaņģēlisko kristiešu Ciānas baznīcai Batikaloā valsts austrumos.

Ir aizdomas, ka vismaz divās baznīcās sprādzienus sarīkojuši teroristi pašnāvnieki, žurnālistiem sacījis kāds drošības struktūru pārstāvis, kas vēlējies palikt anonīms.

Eksplozijas notikušas pieczvaigžņu viesnīcās “Cinnamon Grand”, “Kingsbury” un “Shangri-La”, kas visas atrodas Kolombo centrā, un kurās mēdz apmesties daudz ārzemnieku.

Pēc Šrilankas Tūrisma padomes sniegtajām ziņām, starp bojāgājušajiem ir 32 ārzemnieki – ASV, Bangladešas, Indijas, Japānas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Pakistānas, Portugāles un Turcijas pilsoņi. Savukārt Dānijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka starp bojāgājušajiem ir trīs Dānijas pilsoņi. Pēc mediķu neoficiāli teiktā, starp ievainotajiem ir Lielbritānijas un Japānas pilsoņi.

Vairākas stundas vēlāk notikuši vēl divi sprādzieni. Vienā no tiem Kolombo piepilsētā Dehivalā gāja bojā divi policisti, bet otru Kolombo piepilsētā Orugodavatā savās mājās sarīkoja spridzinātājs pašnāvnieks, nogalinot trīs policistus, kas pie viņa bija ieradušies.
1 komentārs