“Stradiņu” korpusa būvniecību kavē ES auditoru kritika un Pasaules Bankas tūļāšanās

1 komentārs
“Stradiņu” korpusa būvniecību kavē ES auditoru kritika un Pasaules Bankas tūļāšanās
FOTO: LETA

Saeimā šodien lauza šķēpus par to, kam un kad vajadzētu būvēt Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otro kārtu. TV3 Ziņas jau vēstīja par “Stradiņu” mediķu uzstājību, ka jauns operāciju bloks viņiem nepieciešams steidzami. Ātrākais risinājums būtu pagarināt līgumu ar to pašu būvnieku, kas jau “Stradiņos” strādājis.

Runa ir par milzu summām un vairākām institūcijām, tostarp naudas devējam Eiropas Komisijai (EK) – iepriekšējais iepirkuma process šķitis aizdomīgs.

Stradiņa slimnīcas ārsti šonedēļ izrādīja pārpildītās un noplukušās telpas, kurās mitinās pacienti. Mediķi ir izmisuši un cer uz jaunu operāciju zāli, tomēr izskatās, ka cerības uz veiklu risinājumu ir veltīgas.

No 129 miljonus eiro vērtajiem būvdarbiem 85% apmaksāt sola Eiropa, bet izrādās, ka ES auditoriem nepatīk šaubīgie apstākļi, kā pie vērienīgā iepirkuma ticis būvnieks SBRE. Iepirkuma sākumā publiskotā cena bija divreiz mazāka nekā rezultātā vienīgā pretendenta piedāvājums. 

Tikmēr Veselības ministrija aizvien gaida Pasaules Bankas pētījumu, kā struktūrfondu naudu šajā plānošanās periodā labāk sadalīt starp Stradiņa slimnīcu un citām veselības aprūpes institūcijām. Tūļāšanās sadusmojusi Saeimas atbildīgās komisijas deputātus. 

Saeimas deputāti sola paskubināt Pasaules Banku, kas līdz šim nav izdevies ierēdņiem. Tāpat viņi sola tomēr apskatīt slimnīcas pašreizējās, visai baisās telpas, ko laika trūkuma dēļ atteicās darīt šonedēļ, vērojot jaunā kompleksa būvi.

Video

1 komentārs