Stoltenbergs stājies NATO ģenerālsekretāra amatā

Komentāri
Stoltenbergs stājies NATO ģenerālsekretāra amatā
Foto: AFP/SCANPIX

1. oktobrī par NATO jauno ģenerālsekretāru kļuvis bijušais Norvēģijas premjerministrs Jenss Stoltenbergs.
Šajā amatā viņš nomainīja bijušo Dānijas premjeru Andersu Fogu Rasmusenu, kurš militāro aliansi vadītāja kopš 2009. gada augusta.

J. Stoltenbergs ir NATO 13. ģenerālsekretārs kopš alianses dibināšanas 1949. gadā un pirmais Norvēģijas pārstāvis šajā amatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudziem norvēģiem 55 gadus vecā Stoltenberga kļūšana par NATO ģenerālsekretāru bija pārsteigums. Lai arī Norvēģijas ekspremjers bijis aktīvs starptautiskajā politikā, viņa darbība galvenokārt bijusi saistīta ar klimata problēmām, starptautisko ekonomiku un bērnu veselības aprūpes lietām. Drošības un aizsardzības jautājumu risināšanā līdz šim viņš iesaistījies mazāk.

Viņš NATO vadībā stājas laikā, kad Ziemeļatlantijas alianse saskaras ar lielākajiem un sarežģītākajiem izaicinājumiem kopš aukstā kara beigām – Krievijas agresiju Ukrainā un Islama valsts uzbrukumiem Sīrijā un Irākā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl