Stoltenbergs: NATO nevienu valsti neapdraud!

1 komentārs
Stoltenbergs: NATO nevienu valsti neapdraud!
AFP/SCANPIX

NATO nerada draudus nevienai valstij – tā, komentējot lēmumu izvietot četrus bataljonus alianses dalībvalstīs, kas atrodas Krievijas tuvumā, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viņš uzsvēra, ka Krieviju nedrīkst izolēt un alianse ir ieinteresēta dialogā ar Kremli, lai vairotu drošību Eiropā. Stoltenbergs pauda pārliecību, ka visu dalībvalstu attieksme pret Krieviju ir vienota. Tāpat pēc vienprātības principa arī tika pieņemts lēmumus par Baltijas valstu un Polijas drošības stiprināšanu ar četriem jauniem bataljoniem.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs:

Tie demonstrē transatlantisko saišu stiprumu un nepārprotami apliecina, ka uzbrukums vienam sabiedrotajam tiks uzskatīts par uzbrukumu visai aliansei. NATO nerada draudus nevienai valstij. Mēs negribam jaunu Auksto karu. Mēs negribam bruņošanās sacensības, un mēs nemeklējam konfrontāciju. Vienlaikus ar aizsardzības spēju stiprināšanu, mēs turpinām rast iespēju konstruktīvam dialogam ar Krieviju. Krievija nedrīkst tikt izolēta. Vēl vairāk, līdz ar pieaugošo militāro darbību Eiropā un tās tuvumā, mēs esam ieinteresēti vienoties par spēles noteikumiem ar Krieviju. Ir jāvelta visas pūles, lai novērstu pārrēķināšanos un incidentus.

Lai ar Krieviju apspriestu Varšavas samita iznākumu, nākamnedēļ tiek rīkota NATO un Krievijas padomes tikšanās.

1 komentārs