Stokholmā vasarā nozagtās kroņa dārglietas atrastas uz atkritumu tvertnes

Pievienot komentāru
Stokholmā vasarā nozagtās kroņa dārglietas atrastas uz atkritumu tvertnes
EPA / SCANPIX

Zviedrijas kroņa dārglietas, kas pērnā gada jūlijā gaišā dienas laikā tika nozagtas no katedrāles Stokholmā, visticamāk, atrastas uz atkritumu konteinera.

Policija informēja, ka priekšmeti tiks pārbaudīti, lai noteiktu, vai tie tiešām ir nozagtie kroņa dārgumi.

Priekšmetus naktī uz otrdienu atrada apsargs vienā no Stokholmas piepilsētām. Dārglietas bija atstātas uz atkritumu tvertnes.

2018. gada 31. jūlijā katedrālē Stokholmā tika nozagts bēru kronis un valsts ābols, kas tika darināts karalim Kārlim IX, kurš nomira 1611. gadā, un kronis, kas piederēja viņa otrajai sievai karalienei Kristīnei, kura tika apbedīta katedrālē 1625. gadā.

Zādzību pastrādāja divi cilvēki, kas metās bēgt ar velosipēdiem un pēc tam pārsēdās motorlaivā vai uz ūdens motocikla, aizbēgot pa Mēlarenas ezeru.

Aizdomās par zādzību tika aizturēts 22 gadus vecs vīrietis, kura asinis tika atrastas nozieguma vietā. Viņš atzinis, ka nozaga velosipēdu un laivu, ar kuru zagļi aizbēga, bet noliedz, ka pats būtu bijis iesaistīts dārglietu zādzībā. Viņš arī atteicies atbildēt uz jautājumiem par citiem potenciālajiem aizdomās turamajiem.

Citus aizdomās turamos policija nav identificējusi.