Stokholmā sākusies repera “A$AP Rocky” tiesas prāva, kas saspīlējusi ASV un Zviedrijas attiecības

2 komentāri
Stokholmā sākusies repera “A$AP Rocky” tiesas prāva, kas saspīlējusi ASV un Zviedrijas attiecības
AFP/SCANPIX

ASV un Zviedrijas attiecības pēdējās nedēļās kļuvušas saspīlētākas. Tā iemesls, – Stokholmā aizturētais amerikāņu reperis “A$AP Rocky”, kurš bija iesaistījies kautiņā.

Par mākslinieka aizturēšanu asus pārmetumus Zviedrijas augstākajām amatpersonām veltījis ASV prezidents Donalds Tramps. Otrdien reperis stājās tiesas priekšā.

30 gadus vecais reperis “A$AP Rocky”, kura īstais vārds ir Rekims Meiers, Zviedrijā bija ieradies, lai koncertētu. 30.jūnijā Stokholmā viņš iekļuva kautiņā.

Internetā pieejams aculiecinieku video, kurā redzams, ka reperis nogrūž kādu vīrieti uz ielas un vairākas reizes viņam iesit. Savukārt pats mākslinieks publiskojis video, kurā redzami notikumi pirms kautiņa. Divi vīrieši ilgstoši sekojuši repera kompānijai, kura lūgusi to pārtraukt. Viens no jaunajiem vīriešiem redzams iesitam mūziķa pavadošās grupas pārstāvim. Reperis aizturēts 3.jūlijā un kopš tā laika atrodas apcietinājumā.

“Rekims Meiers ir pārliecināts, ka viņš rīkojās pašaizsardzības nolūkos. Viņš nav vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās,” norāda “A$AP Rocky” advokāts Slobodans Jovičičs.

Par miesas bojājumu nodarīšanu mūziķim draud līdz pat diviem gadiem cietumā. Otrdien sākusies viņa tiesas prāva.

Tā pastiprinātu uzmanību izpelnījusies, pateicoties vairāku ASV mākslinieku atbalstam reperim. Iesaistījies arī ASV prezidents Donalds Tramps. Pirms divām nedēļām viņš mēģināja pierunāt Zviedrijas premjerministru Stēfanu Levēnu ļaut atbrīvot reperi pret drošības naudu, kaut gan Zviedrijā nepastāv drošības naudas sistēma. Savukārt pagājušajā nedēļā Baltā nama saimnieks ieņēma jau agresīvāko pozīciju.

“Esmu ļoti vīlies Zviedrijas premjerministrā Stēfana Levēnā par nespēju rīkoties. Zviedrija ir pievīlusi afroamerikāņu kopienu ASV. Es redzēju video, viņam sekoja huligāni. Izturieties pret amerikāņiem godīgi! Mēs esam tik daudz darījuši Zviedrijas labā, bet otrā virzienā tas laikam nestrādā,” pauda Tramps.

Zviedrijas valdības pārstāvji gan uzskata, ka notikušajam pievērsta pārāk liela uzmanība, un ilgtermiņā tam nevajadzētu iedragāt abu valstu attiecībām.

“Daudzi cilvēki šeit bija pārsteigti par to, cik asa bija reakcija ASV. Iespējams, tas vienkārši ir sociālo tīklu efekts. Neesmu droša, cik slavens šis reperis bija Zviedrijā, bet tagad viņa slava šeit noteikti augusi. Es nedomāju, ka tam ilgtermiņā vajadzētu ietekmēt Zviedrijas un ASV attiecības. Šis pāries,” norāda Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrema.

Spriedums repera tiesas prāvā gaidāms piektdien.

2 komentāri