Starptautiskā sabiedrība pievēršas Amazones ugunsgrēkiem

Pievienot komentāru
Starptautiskā sabiedrība pievēršas Amazones ugunsgrēkiem
REUTERS/SCANPIX

Amazones lietus mežu ugunsgrēki var nonākt ”lielā septiņnieka” jeb G7 apspriedē, kas šajā nedēļas nogalē notiks Francijas kūrortpilsētā Biarricā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien paziņoja, ka plašie savvaļas ugunsgrēki Brazīlijā ir “starptautiska krīze”, un aicināja pievērsties šim jautājumam G7 apspriedē.

“Mūsu nams deg. Burtiski. Amazones lietus mežs – plaušas, kas saražo 20% mūsu planētas skābekļa, – deg. Tā ir starptautiska krīze. G7 Samita locekļi, apspriedīsim šo ārkārtas situāciju, pirmkārt, pēc divām dienām!” tā Makrons ierakstīja tviterī franču un angļu valodās.

Arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs paziņoja, ka ir “dziļi nobažījies” par šiem ugunsgrēkiem, kas pārklājuši vairākas Brazīlijas pilsētas ar bieziem dūmiem.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ceturtdien izteica aizdomas, ka šo savvaļas ugunsgrēku izraisīšanā var būt vainojamas nevalstiskās organizācijas. Valdība spērusi soļus, lai lietus mežu reģionus lielākā mērā atvērtu kalnrūpniecības un lauksaimniecības projektiem.