Stadler atvēris vilcienu rūpnīcu Baltkrievijā

Komentāri
Stadler atvēris vilcienu rūpnīcu Baltkrievijā
Foto: LETA

Šveices vilcienu ražotājs Stadler Rail Group (Stadler) ceturtdien atvēris rūpnīcu Baltkrievijā, vēsta Baltkrievijas ziņu portāls BelTA.

Jaunā vilcienu rūpnīca Stadler Minsk atrodas Faņipaļā Minskas apgabalā, aptuveni 25 kilometrus uz dienvidrietumiem no Baltkrievijas galvaspilsētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Stadler Rail Group izpilddirektors Peters Špūlers rūpnīcas atklāšanas ceremonijā pauda cerību uz tālāku sadarbību ar Baltkrieviju un iespēju šeit ražot metro vilcienus. Atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Jaunajā rūpnīcā līdz šim ieguldīti 50 miljoni eiro. Tajā strādās 600 darbinieku un tiks saražoti līdz 120 vilciena vagoniem gadā.

Baltkrievija par jaunās rūpnīcas mājvietu vietu izraudzīta tās ģeogrāfiskās atrašanās vietas un kvalificēto darbinieku dēļ.
Baltkrievija atrodas kaimiņos valstīm, kurās strauji aug pieprasījums pēc platsliežu dzelzceļa vilcieniem, un rūpnīca ir iekļauta Minskas brīvās ekonomikas zonā, kas rada vairākus labvēlīgus apstākļus tās attīstībai.

Stadler Minsk ir viens no veiksmīgākajiem Baltkrievijas un Šveices kopīgajiem projektiem, un darbs pie tā sākās pirms pāris gadiem.

Jaunās rūpnīcas pirmais pasūtījums ir 21 divstāvu vilciens Krievijas uzņēmumam Aeroexpress.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl