Šrilankas terorakts ir atriebība par Jaunzēlandes mošeju slaktiņu, ziņo amatpersonas

1 komentārs

Otrdien Šrilankā notiek Lieldienu svētdienas teroraktos bojāgājušo cilvēku masu bēres. Starp nedēļas nogalē notikušā slaktiņa 310 upuriem ir arī daudzi bērni, kā arī ārvalstu tūristi.

Šrilankas amatpersonas uzskata, ka šie terorakti bija iecerēti kā radikāļu atriebība par Jaunzēlandē nesen notikušo apšaudi šīs valsts mošejās.

Tūkstošiem cilvēku pēdējā gaitā pavadīja Šrilankā notikušo teroraktu upurus. Bojāgājušo radinieki aizvien nespēj noticēt bezjēdzīgajai asinspirtij. Uzbrukumi notikuši Sv. Antonija katoļu baznīcai galvaspilsētā Kolombo, Sv. Sebastiāna katoļu baznīcai valsts rietumu pilsētā Negombo, evaņģēlisko kristiešu Ciānas baznīcai Batikaloā valsts austrumos.

Spridzināšana veikta arī bagāto ārzemnieku iecienītajās Kolombo pieczvaigžņu viesnīcās “Cinnamon Grand”, “Kingsbury” un “Shangri-La”.

Gāja bojā vismaz 300 cilvēku – gan kristieši, gan musulmaņi, viņu vidū – 45 bērni.

Valdība sola izmaksāt aptuveni 1300 eiro kompensāciju ģimenēm par zaudēto ģimenes locekli. “Upuru ģimenēm tiks samaksāts viens miljons rūpiju. Un arī tiem, kas ir ievainoti, jāsaņem 100 000 līdz 300 000 rūpiju. Izpostītās baznīcas un pārējie bojājumi pilnībā  jāatjauno ar valdības izdevumiem,” norāda valdības pārstāvis Radžits Senaratns.

Starp bojāgājušajiem ir arī trīs no četriem dāņu miljardiera Andersa Holča Povlsena bērniem. Uzņēmējam pieder akciju kontrolpakete populārajā interneta apģērbu veikalā “ASOS”. Povlsena uzņēmums apstiprinājis informāciju par ģimenes traģēdiju.

Varasiestādes uzskata, ka uzbrukumus rīkojusi radikālo islāmistu grupa “National Tawheed Jamath”. Šrilankas aizsardzības ministrs izteicies, ka islāma ekstrēmisti sarīkojuši kā atriebību martā notikušajiem uzbrukumiem divām mošejām Jaunzēlandē.

Internetā parādījušies arī iespējamo spridzinātāju attēli. Vismaz divi no viņiem iepriekš pozējuši ar ieročiem rokās un aktīvi aicinājuši uz vardarbību pret nemusulmaņiem.