Šrilankā pretterorisma reidā 15 bojāgājušo

0 Komentāru
Šrilankā pretterorisma reidā 15 bojāgājušo
AFP/SCANPIX

Vismaz 15 cilvēki gājuši bojā Šrilankā, kad policijas reida laikā uzspridzinājās aizdomās turētie islāmistu kaujinieki.

Kā ziņo Šrilankas policija, aizvadītajā vakarā tā veica reidu kādā ēkā valsts austrumos – pilsētā, kur dzīvo lielākoties musulmaņi. Ēkā bija bruņotu vīriešu grupa, kas izlēma nepadoties kārtības sargiem, sāka apšaudi un tad uzspridzinājās.

Sprādzienā gājuši bojā gan aizdomās turētie islāma ekstrēmisti, gan viņu ģimenes locekļi – trīs sievietes un seši bērni. Kopš Lieldienu terora aktiem, kuros tika nogalināti vairāk nekā 250 cilvēki, Šrilankas drošības spēki visā valstī īsteno pretterorisma operāciju, lai notvertu ekstrēmistus. Kamēr viņu meklēšana turpinās, valsts joprojām ir apdraudēta, saka armijas pārstāvis.

“Tas nebeigsies, bet arī mēs neapstāsimies. Mēs esam armija – cilvēki, kuri aizsargā valsti. Mums ir nepieciešamās spējas. Un mēs noteikti tuvākajā laikā pilnībā likvidēsim šos grupējumus ziemeļu provincē. Esmu par to drošs,” norādīja Šrilankas armijas ģenerālmajors Aruna Džajasekera.

Kā vēsta vietējā prese, vakar reidos visā valstī arestēti 10 cilvēki un ieslodzījumā tagad kopumā ir 80 aizdomās turētie.

0 Komentāru