Sprūds: Latvijai ir jāgatavojas bezvienošanās “Brexit”

1 komentārs
Sprūds: Latvijai ir jāgatavojas bezvienošanās “Brexit”
DĀVIS ŪLANDS, F64

Latvijai ir jāgatavojas, ka briti Eiropas Savienību pametīs bez vienošanās – tā, komentējot iekšpolitiskās peripetijas Lielbritānijā, LNT ziņām norādīja Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Lūgt Briselei pagarinājumu – kā to paredz vakar britu valdības pieņemtais likumprojekts, nozīmētu britu premjerministra Borisa Džonsona politiskās karjeras beigas.

Arī pats Džonsons izteicies, ka viņš labāk nomirs grāvmalā nekā lūgs pagarinājumu. Turklāt vajadzības gadījumā viņš esot gatavs pārkāpt likumu un tiesāties – lai Lielbritānija tiktu izvesta no Eiropas Savienības 31. oktobrī – ar vai bez vienošanās. Ārpolitikas pētnieks piebilda, ka Eiropai un tostarp arī Latvijai tas nozīmē ievērojamu ekonomisko lejupslīdi un ilgtermiņā pat iespējamu finanšu krīzi.

“Es negribētu to visu padarīt par dramatisku traģēdiju, ja būs šis bezvienošanās “Brexit”, bet tajā pašā laikā tas nozīmē to, ka papildus elements recesijā, stagnācijā, ko mēs sagaidām, kas faktiski runās par tādu lielāku finansiālu un ekonomisku krīzi ko mēs varam sagaidīt 2020./2021. gadā. Latvijai ir jābūt gatavai, ka no krīzes mēs varam arī neizvairīties pie bezvienošanās “Brexit”,” vērš uzmanību Sprūds.

Arī finanšu ministrijas aplēses liecina, ka Ja Lielbritānija no Eiropas Savienības šoruden izstāsies bez vienošanās, Latvijas iemaksas Eiropas Savienības budžetā nākamgad var pieaugt par aptuveni 23 miljoniem eiro, turklāt zaudējumi, kas rastos Latvijas uzņēmējiem, mērāmi vairākos simtos miljonu eiro.

Vairāk par tematu – LNT Ziņu sižetā