Spriedze pieaug – Krievija pie Ukrainas robežas koncentrē militāros spēkus

0 Komentāru

Lai stiprinātu Ukrainas karafloti, Odesā nogādāti divi ASV patruļkuģi. Rietumvalstis jaunu militāro palīdzību Kijevai sniedz, pieaugot bažām par Krievijas iespējamu iebrukumu Ukrainā. Satraukumu par to radījusi spēku koncentrēšana pierobežā, vēsta TV3 Ziņas.

Trauksmi par Krievijas militārajām aktivitātēm ceļ rietumvalstis. Nopietnu satraukumu par karaspēka koncentrēšanu Ukrainas pierobežā ir paudusi Vašingtona.

Džena Psaki
ASV Baltā nama preses sekretāre

“Mums joprojām ir nopietnas bažas par Krievijas militārajām aktivitātēm un skarbo retoriku, kas vērsta pret Ukrainu. Aicinām Maskavu mazināt spriedzi. Aizvadītajās nedēļās mēs intensīvi sazināmies ar mūsu sabiedrotajiem un partneriem Eiropā, un arī ar Ukrainu.”

Saskaņā ar ASV izlūkdienestu datiem pie Ukrainas varētu būt izvietoti līdz pat 110 000 Krievijas karavīru. Lai gan Kremlis noraida ziņas, ka tiktu gatavots jauns iebrukums, Ukrainas amatpersonas norādījušas, ka Krievija varētu izvērst militāru operāciju janvāra beigās, februāra sākumā. Un notiekošajam rūpīgi seko arī NATO.

Jānis Sārts
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors

900 sekundes: “Vai Ukraina varētu būt uz kara sliekšņa šobrīd?”

Jānis Sārts: “Šāda iespēja pastāv. Noteikti tie spēki, veids un forma, kādā viņi ir koncentrējušies, rada nopietnus, tiešām nopietnus jautājumus. Ne velti ASV augstas amatpersonas nākušas klajā publiski ar ļoti nopietniem paziņojumiem.”

Jaunāko informāciju par Ukrainu šodien slēgtā sēdē uzklausīja Saeimas Ārlietu komisijā. Tās vadītājs Rihards Kols atzīst, ka situācija ir nokaitēta.

Rihards Kols
Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs, Nacionālā apvienība

“Ļoti slēptā veidā tas viss tiek darīts. Maz tiek komentēts. Bet tajā pašā laikā Krievijas kontrolētajos medijos tiek žvadzināti kaujas zobeni. Līdz ar to, es domāju, mums ir ļoti nopietni jāseko līdzi, kas vispār notiek ne tikai mūsu pierobežā, bet Ukrainas. Mums ir jābūt īpaši modriem.”

Lai atturētu Krieviju no agresijas, Rietumiem būtu jāvienojas par papildu sankcijām, uzskata Rihards Kols.

Rihards Kols
Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs, Nacionālā apvienība

“Viennozīmīgi tas, ko daudzi teiks, ka tas nav efektīvs, bet tas ir pats efektīvākais instruments, kas Eiropas Savienībai un NATO aliansei ir, tās ir sankcijas. Ļoti mērķētas un tiešas sankcijas, kas vienā vai citā veidā Kremli attur no avantūriskas rīcības.”

Par jaunu sankciju vēršanu pret Krieviju nekādi lēmumi pagaidām gan nav pieņemti.

0 Komentāru