Spriedze Kopenhāgenā: no cietuma izbēdzis žurnālistes slepkava Madsens un paziņo, ka ap viņa jostu ir spridzeklis

0 Komentāru
Spriedze Kopenhāgenā: no cietuma izbēdzis žurnālistes slepkava Madsens un paziņo, ka ap viņa jostu ir spridzeklis
REUTERS / AFP / SCANPIX

Dāņu izgudrotājs un inženieris Peters Madsens, kurš pirms trīs gadiem nogalināja zviedru žurnālisti Kimu Vallu, pieķerts, bēgot no ieslodzījuma vietas Kopenhāgenā.

Kā vēsta “BBC”, policija apstiprinājusi, ka arestētais vīrietis netālu no cietuma Kopenhāgenas rietumos ir 49 gadus vecais Madsens.

Notikuma vietā uzņemtajās fotogrāfijās redzams, ka viņu pie žoga ir aplenkusi policija. Kā ziņo dāņu mediji, Madsens likumsargiem norādījis, ka viņam ap jostu ir aplikts spridzeklis. Pēc kāda laika policijai tomēr izdevies viņu arestēt.

Kā ziņots iepriekš, tad Madsenam par žurnālistes Vallas slepkavību ir piespriests mūža ieslodzījums. Zviedrijas mediju pārstāve 2017. gadā bija devās intervēt inženieri saistībā ar viņa uzbūvēto zemūdeni, taču pazuda bez vēsts.

Prokurori norādījuši, ka Madsens 30 gadus veco sievieti ir nožņaudzis vai arī pārgriezis viņai rīkli, vēstī raidsabiedrība BBC.

Pēc paveiktā Madsens sadalīja zviedrietes līķi un izsvaidīja ķermeņa daļas jūrā. Mirstīgās atliekas tika atrastas 2017. gada augustā jeb 11 dienas pēc tam, kad viņa devās intervēt dāņu inženieri uz viņa paštaisītās zemūdenes. Savukārt tā gada oktobrī ūdenslīdēji atrada tobrīd vēl neuzietās ķermeņa daļas.

Trauksmi par žurnālistes pazušanu sacēla viņas draugs, norādot, ka Kima neatgriezās no plānotās intervijas. Savukārt Madsens tika izglābts no slīkstošās zemūdenes dienā, kad tika saņemta ziņa par zviedrietes pazušanu. Visticamāk, slepkava centās pilnībā atbrīvoties no lietiskajiem pierādījumiem.

Jāpiebilst, ka izmeklēšanas laikā 47 gadus vecais izgudrotājs Madsens vairākkārtīgi mainīja savas liecības.

0 Komentāru