Sprādzienu Sanktpēterburgas metro stacijā, iespējams, sarīkojis terorists pašnāvnieks

Komentāri
Sprādzienu Sanktpēterburgas metro stacijā, iespējams, sarīkojis terorists pašnāvnieks
FOTO: SCANPIX

Izmeklētāji nākuši klajā ar jaunāko informāciju par vienā no Sanktpēterburgas metro stacijām sarīkoto sprādzienu, kurā tika nogalināti 11, bet ievainoti vēl 47 cilvēki. Krievijas tiesībsargāšanas iestādes paziņojušas, ka, iespējams, sprādzienu sarīkojis ar islāmistiem saistīts terorists pašnāvnieks.

Sākotnējā izmeklēšanā noskaidrots, iespējamais uzbrucējs ir 23 gadus vecs Vidusāzijā dzimis Krievijas pilsonis, kurš bijis saistīts ar Krievijas Federācijā aizliegtiem radikāliem islāmistu grupējumiem.

Tāpat kļuvis zināms, ka terorists spridzekli metro ienesis mugursomā. Kāds anonīms avots tiesībsargājošās iestādēs Krievijas medijiem atklājis, ka videonovērošanas kamerās fiksētais vīrietis, kurš sākotnēji tika uzskatīts par sprādziena sarīkotāju, vērsies policijā un savu vainu noliedzis.

Pagaidām amatpersonas izmeklēšanas nolūkos atsakās atklāt sīkāku informāciju. Sanktpēterburgā un citur Krievijā drošības dienesti un policija strādā pastiprinātā režīmā. Atgādinām, ka vakar pēcpusdienā vienu no Sanktpēterburgas metro stacijām satricināja sprādziens.

Atbildību par notikušo pagaidām neviens nav uzņēmies.

Foto

Lasi vēl