Sprādziens Sanktpēterburgā: Tramps piedāvā Putinam palīdzēt atrast vainīgos

Komentāri
Sprādziens Sanktpēterburgā: Tramps piedāvā Putinam palīdzēt atrast vainīgos
FOTO: LETA

Sanktpēterburgā notikušais sprādziens izpelnījies plašu pasaules līderu, tostarp gan Maskavas draugu, gan un pretinieku pasaules nosodījumu.

ASV prezidents Donalds Tramps notikušo nodēvējis par absolūti briesmīgu gadījumu, piebilstot, ka “tas notiek visur pasaulē”. Tramps arī telefoniski sazinājies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un piedāvājis palīdzību atrast vainīgos.

Tramps un Putins “bijuši vienisprātis, ka terorisms ir apņēmīgi un ātri jāsakauj”.

Tikmēr Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni nosūtīja līdzjūtību Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, piebilstot, ka viņa un viņas kolēģi seko līdzi ziņām no Sanktpēterburgas ar lielām bažām.

Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero paziņoja, ka valstis “būs kopā ar tiem, kuri cieš”, bet ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs uzsvēra, ka sprādziena sarīkotāji ir jāsauc pie atbildības.

Arī Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs izteikuši līdzjūtību cietušajiem, viņu tuviniekiem un Krievijas tautai.

Jau vēstījām, ka Krievijas tiesībsargāšanas iestādes šobrīd pārbauda versiju, ka sprādzienu Sanktpēterburgas metro pirmdien varētu būt sarīkojis terorists pašnāvnieks, kas esot saistīts ar radikālajiem islāmistiem.

Atbilstoši vienai versijai spridzekli Pēterburgas metro detonēja terorists pašnāvnieks. Sākotnējā informācija liecina, ka tas ir 23 gadus vecs Vidusāzijas iedzīvotājs.

Atbildību par notikušo pagaidām neviens nav uzņēmies.

Lasi vēl