Sprādzienā sīriešu evakuācijas laikā Alepo vismaz 112 bojāgājušie

Komentāri
Sprādzienā sīriešu evakuācijas laikā Alepo vismaz 112 bojāgājušie
EPA/SCANPIX

Eksplodējot ar sprāgstvielām piekrautai automašīnai pie evakuācijai paredzēto sīriešu tranzītpunkta Alepo pilsētā, sestdien gājuši bojā vismaz 112 cilvēki, svētdien paziņojusi Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Tā norāda, ka upuru skaitā ir 98 cilvēki, kas evakuēti no no Fuaas un Kafrajas, kā arī palīdzības dienestu darbinieki un opozīcijas nemiernieki, kuri apsargāja autobusus.

Vienlaikus SOHR brīdina, ka upuru skaits var pieaugt, jo ievainoto ir simtiem, un desmitiem cilvēku ir kritiskā stāvoklī.

Jau vēstīts, ka četrās Sīrijas pilsētās, kuras ielenkuši prezidenta Bašara al Asada vai nemiernieku spēki, piektdien sākās koordinēta civiliedzīvotāju un kaujinieku evakuācija, īstenojot ar opozīcijas atbalstītājas Kataras un Asada režīma sabiedrotās Irānas starpniecību panāktu vienošanos.

Postošais sprādziens satricināja Rašidinas rajonu Alepo pievārtē, kur gaidīja vairāki desmiti autobusu. Tajos atradās sīrieši, kurus bija paredzēts nogādāt Alepo.

Iecerēts, ka saskaņā ar vienošanos tiks evakuēti vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Tās izpilde sākās trešdien, kad notika nemiernieku un valdības spēku gūstekņu apmaiņa.

Gaidāms, ka no nemiernieku aplenktās Fuaas un Kafrajas prom dosies visi 16 tūkstoši iedzīvotāju, kas apmetīsies valdības kontrolētajā Alepo, piekrastē esošajā Latakijas provincē vai Damaskā.

Tiek vēstīts, ka valdības spēku aplenktajā Madajā un Zabadini civiliedzīvotāji varēs izvēlēties arī palikt savās pilsētās.

Lasi vēl