Sportisti saindējas, trenējoties Rio olimpiādes piesārņotajos ūdeņos

Pievienot komentāru
Sportisti saindējas, trenējoties Rio olimpiādes piesārņotajos ūdeņos
Foto: EPA / LETA

Nepatīkamā situācijā nonākusi Brazīlijā, kurai jau pēc gada jāuzņem olimpiskās spēles. Vairāki sportisti, trenējoties Riodežaneiro pludmalē, sūdzējušies par kuņģa un zarnu trakta saslimšanām, liekot uzdot jautājumus par ūdens kvalitāti Brazīlijas piekrastē.

Riodežaneiro piekrastes ūdeņu kvalitāte bija problēma, par ko vides aktīvisti runāja vēl tad, kad Brazīlija pirms sešiem gadiem izcīnīja tiesības rīkot olimpiskās spēles. Tagad līdz spēlēm palicis vairs tikai gads, bet kvalitāte nav uzlabojusies.

Trenējoties līcī, kur sacensības paredzētas arī olimpiādes laikā, 13 amerikāņu airētāji un 4 apkalpes locekļi saslimuši ar vēdera slimībām. Ēdiens vai dzeramais ūdens tas nevarot būt, jo citi sportisti, kuri dzīvojuši tajā pašā viesnīcā, bet nav airētāji, par veselību nesūdzas.

Pirms dažām dienām Rio arī notika vides aktīvistu un atsevišķu sportistu protests, lai pievērstu uzmanību problēmai, ko organizatori, pēc viņu domām, cenšas noklusēt.

Vēl pavasarī Rodrigo de Freitas lagūnā uzpeldēja tūkstošiem beigtu zivju. Vides aktīvisti apgalvo, ka līcī tiek iepludināti neattīrīti Riodežaneiro notekūdeņi.