”Spoku vilciena” atradēji, visticamāk, saņems pieprasīto atlīdzību

3 komentāri
”Spoku vilciena” atradēji, visticamāk, saņems pieprasīto atlīdzību
FOTO: Flickr

Tā dēvētā “spoku vilciena” atradējiem Polijā, visticamāk, nekāds sods nedraud, pat iespējams, atradēji tiks pie atlīdzības, ko pieprasa par vilciena atrašanu. 

Polijas amatpersonas ir apstiprinājušas iepriekš izskanējušo informāciju, ka valsts dienvidos tiešām atrasts Otrā pasaules kara laikā pazudis nacistu vilciens. Plašāka informācija gan šobrīd netiek sniegta.

Valbžihas mēra vietnieks apstiprinājis, ka pilsētas tuvumā, kalnu tunelī uziets “būtisks atradums” – militāra rakstura vilciens. Amatpersonas atzīst, ka atradumam ir globāla nozīme, kas pielīdzināma Titānika atrašanai, taču pagaidām nekas netiek ziņots par dārglietām, kas, iespējams, atrodas tā kravā.

Pagājušonedēļ ziņas par vilcienu amatpersonām nodeva divi anonīmi atradēji, kas ar juristu starpniecību pauda vēlmi paturēt 10% kravas vērtības.

Atradums atsaucis atmiņā leģendām apvīto nacistu salaupīto dārgumu un ieroču “zelta vilcienu”, kas 1945. gada aprīļa beigās pazuda kalnos netālu no Ksjonžas pils. Pēc dažām ziņām, vilcienā varētu atrasties arī leģendārā Dzintara istaba.