Spiegu skandāls: nervus paralizējošā viela atrasta Skripaļa mājās

1 komentārs
Spiegu skandāls: nervus paralizējošā viela atrasta Skripaļa mājās
Foto: Reuters / LETA

Lielbritānijas policija izplatījusi paziņojumu, ka lielākā nervus paralizējošās vielas “Novičok” koncentrācija bijusi uz saindētā bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa mājas ārdurvīm.

Skripaļs un viņa meita joprojām cīnās par dzīvību slimnīcā. Iepriekš izmeklētāji un ķīmisko vielu eksperti pārbaudīja teritoriju ap Solsberi pilsētas soliņu, kur bezsamaņā tika atrasti abi radinieki.

Pastiprināta uzmanība tika pievērsta arī tupat netālu esošajam bāram. Tomēr par indēšanas vietu pašlaik tiek uzskatīts tieši Skripaļu mājas slieksnis.

Atbildot uz šo incidentu, nu jau 27 valstis un NATO sola no savas teritorijas izraidīt Krievijas diplomātus. Jaunākajā paziņojumā britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons uzsvēra, ka Krievija iepriekš nebija novērtējusi Rietumu atbildi par šo uzbrukumu.

“Es ticu, ka šīs izraidīšanas pierāda kādas vienotas sajūtas rašanos. Gadiem ilgušās provokācijas ir novedušas kolektīvo pacietību līdz lūzuma punktam. Un tagad trijos kontinentos ir valstis, kuras uzdrīkstas teikt – pietiek!”, tā norāda Džonsons.

Krievija pagaidām vēl apsver atbildi diplomātu izraidīšanai, tomēr, visticamāk, arī no Krievijas sekos masveida diplomātu izraidīšana.