Komentāri
Spēle ar uguni – rīt Itālijā gaidāms referendums par izmaiņām valsts konstitūcijā

Spēle ar uguni – tā varētu dēvēt Itālijā svētdien, 4. decembrī, gaidāmo referendumu par izmaiņām valsts konstitūcijā.

Šķietami iekšpolitiskajam lēmumam šoreiz ir liels svars arī globālā kontekstā, jo gadījumā, ja itāļi lems pret ierosinātajiem grozījumiem, valsts premjerministrs solījis atkāpties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas varētu pavērt iespējas populistiski noskaņotajiem un šāds scenārijs tiek salīdzināts ar tādiem globāliem satricinājumiem kā Brexit un Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Itālijas premjerministra Mateo Renci ierosinātās konstitucionālās reformas paredz ievērojami ierobežot parlamenta augšpalātas – Senāta pilnvaras. Samazinot deputātu skaitu no 300 uz vien simts senatoriem, premjers sola atvieglot samudžināto valsts birokrātiju un ievērojami paātrināt likumu un reformu pieņemšanas procesu.

Renci arī solījis, ka pozitīva rezultāta gadījumā viņš Eiropas Savienībai pieprasīs daudz lielāku finansiālu atbalstu bēgļu krīzes risināšanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl