Komentāri
Spēle ar uguni – rīt Itālijā gaidāms referendums par izmaiņām valsts konstitūcijā

Spēle ar uguni – tā varētu dēvēt Itālijā svētdien, 4. decembrī, gaidāmo referendumu par izmaiņām valsts konstitūcijā.

Šķietami iekšpolitiskajam lēmumam šoreiz ir liels svars arī globālā kontekstā, jo gadījumā, ja itāļi lems pret ierosinātajiem grozījumiem, valsts premjerministrs solījis atkāpties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas varētu pavērt iespējas populistiski noskaņotajiem un šāds scenārijs tiek salīdzināts ar tādiem globāliem satricinājumiem kā Brexit un Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Itālijas premjerministra Mateo Renci ierosinātās konstitucionālās reformas paredz ievērojami ierobežot parlamenta augšpalātas – Senāta pilnvaras. Samazinot deputātu skaitu no 300 uz vien simts senatoriem, premjers sola atvieglot samudžināto valsts birokrātiju un ievērojami paātrināt likumu un reformu pieņemšanas procesu.

Renci arī solījis, ka pozitīva rezultāta gadījumā viņš Eiropas Savienībai pieprasīs daudz lielāku finansiālu atbalstu bēgļu krīzes risināšanai.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl