Spēcīgā zemestrīce Meksikā prasījusi vairāk nekā 200 cilvēku dzīvības

Komentāri

Postošā zemestrīce Meksikā prasījusi vairāk nekā 200 dzīvību. Sagrūstot pamatskolai, zem gruvešiem dzīvam neizdevās izkļūt 21 bērnam. Tikmēr daudzviet turpinās iesprostoto glābšana un bezvēsts pazudušo meklēšana.

Spēcīgā zemestrīce Meksikas galvaspilsētu Mehiko un tās apkārtni satricināja otrdienas, 19. septembra, pēcpusdienā. Īsi pēc tam, kad pilsētā bija sarīkotas mācības, kā iedzīvotājiem rīkoties zemestrīces laikā. Cilvēki jau pēc pirmajiem grūdieniem devās ārpus mājām – daudzas ēkas pārtapušas gruvešos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Meksikas Seismoloģijas institūta sākotnējās aplēses liecināja, ka zemestrīces stiprums sasniedzis 6,8 magnitūdas, bet ASV Ģeoloģijas dienests vēlāk precizēja, ka Mehiko satricinājusi 7,1 magnitūdas stipra zemestrīce.

Bojāgājušo skaits turpina pieaugt, kamēr glābēju vienības un simtiem brīvprātīgo meklē izdzīvojušos un mirušos sagrauto ēku drupās. Pašlaik upuru skaits pārsniedz divus simtus – Mehiko dzīvību zaudējuši vismaz 117 cilvēki, pārējie gājuši bojā galvaspilsētas apkārtnē. Valstī smagas sēras izraisījusi vēsts par daudzajiem bērnu upuriem, sagrūstot pamatskolai, bojā gājis 21 skolēns. Vēl 30 bērni un astoņi pieaugušie tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Vietējie mediji ziņo, ka sabrukusi arī kāda slimnīcas ēka, taču cilvēki paspējuši to atstāt pirms sagrūšanas. Iedzīvotāji aicināti vēl neatgriezties savos mājokļos, jo aizvien pastāv atkārtotu grūdienu draudi, turklāt zemestrīces dēļ ieplaisājušās namu sienas var arī sabrukt. Daļa teritorijas ir bez elektrības.

Tā ir jau otrā spēcīgā zemestrīce pēdējo nedēļu laikā – septembra sākumā dabas stihija prasījusi jau aptuveni 90 cilvēku dzīvības. Šis ir pēdējo desmitgažu lielākais zemestrīces upuru skaits Meksikā. Šajā pašā dienā pirms 32 gadiem Meksiku skāra cita postoša zemestrīce, toreiz upuru skaits sniedzās tūkstošos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl