Spēcīgā zemestrīce Meksikā prasījusi vairāk nekā 200 cilvēku dzīvības

Komentāri

Postošā zemestrīce Meksikā prasījusi vairāk nekā 200 dzīvību. Sagrūstot pamatskolai, zem gruvešiem dzīvam neizdevās izkļūt 21 bērnam. Tikmēr daudzviet turpinās iesprostoto glābšana un bezvēsts pazudušo meklēšana.

Spēcīgā zemestrīce Meksikas galvaspilsētu Mehiko un tās apkārtni satricināja otrdienas, 19. septembra, pēcpusdienā. Īsi pēc tam, kad pilsētā bija sarīkotas mācības, kā iedzīvotājiem rīkoties zemestrīces laikā. Cilvēki jau pēc pirmajiem grūdieniem devās ārpus mājām – daudzas ēkas pārtapušas gruvešos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Meksikas Seismoloģijas institūta sākotnējās aplēses liecināja, ka zemestrīces stiprums sasniedzis 6,8 magnitūdas, bet ASV Ģeoloģijas dienests vēlāk precizēja, ka Mehiko satricinājusi 7,1 magnitūdas stipra zemestrīce.

Bojāgājušo skaits turpina pieaugt, kamēr glābēju vienības un simtiem brīvprātīgo meklē izdzīvojušos un mirušos sagrauto ēku drupās. Pašlaik upuru skaits pārsniedz divus simtus – Mehiko dzīvību zaudējuši vismaz 117 cilvēki, pārējie gājuši bojā galvaspilsētas apkārtnē. Valstī smagas sēras izraisījusi vēsts par daudzajiem bērnu upuriem, sagrūstot pamatskolai, bojā gājis 21 skolēns. Vēl 30 bērni un astoņi pieaugušie tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Vietējie mediji ziņo, ka sabrukusi arī kāda slimnīcas ēka, taču cilvēki paspējuši to atstāt pirms sagrūšanas. Iedzīvotāji aicināti vēl neatgriezties savos mājokļos, jo aizvien pastāv atkārtotu grūdienu draudi, turklāt zemestrīces dēļ ieplaisājušās namu sienas var arī sabrukt. Daļa teritorijas ir bez elektrības.

Tā ir jau otrā spēcīgā zemestrīce pēdējo nedēļu laikā – septembra sākumā dabas stihija prasījusi jau aptuveni 90 cilvēku dzīvības. Šis ir pēdējo desmitgažu lielākais zemestrīces upuru skaits Meksikā. Šajā pašā dienā pirms 32 gadiem Meksiku skāra cita postoša zemestrīce, toreiz upuru skaits sniedzās tūkstošos.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl